فرمانده ائتلاف عربی: بندر الحدیده همچنان مقصد سلاح‌های ارسالی ایران است

سپهبد الازیمع تاکید کرد که شالوده قدرت و پیروزی در همبستگی مردم یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپهبد مطلق بن سالم الازیمع، فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در جمع فرماندهان میدانی و همچنین فرماندهای ائتلاف عربیدستاوردهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن را «با ارزش» توصیف کرد.

الازیمع روز شنبه 15 ژانویه، در ابتدای این دیدار با ستایش از ایستادگی شهر مأرب و فداکاری‌های ارتش ملی، مقاومت مردمی و قبایل یمن در محقق ساختن وعده‌های استاندار این شهر، دستاوردهای تیپ‌‌های العمالقه و پیشروی‌های آنها را تحسین کرد.

او با تاکید بر اینکه «بندر الحدیده در ظاهر برای واردات کالاها و کمک‌های بشردوستانه و غیرنظامی به کار گرفته می‌شود اما در واقع حوثی‌ها از آن برای وارد کردن تسلیحات و تجهیزات ویرانگر از ایران، شامل موشک‌ها و پهپادهای انتحاری استفاده می‌کنند» افزود: «قایق‌های انفجاری و همچنین عملیات دزدی دریایی از مبدأ این بندر انجام می‌شود.»

او در ادامه سخنانش ضمن تجلیل از اهالی شبوه گفت آنان به همراه برادران خود، این استان را از دست شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران آزاد کردند.
فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف عربی در ادامه از مواضع امارات، ابتکارعمل‌ها و از خودگذشتگی‌های نیروهای این کشور در یمن، قدردانی کرد.
او با تاکید بر این که شالوده قدرت و پیروزی، همبستگی مردم یمن است گفت که ادامه روند این همبستگی و بسیج توانمندی‌ها در دستاوردهای محقق شده در استان‌های مأرب، شبوه و عملیات «آزادی یمن مبارک» تجلی یافته است و در این راستا بر ضرورت همیاری و دوری از منافع «تنگ‌‌نظرانه» و «خودمحورانه» تشدید کرد.

فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف عربی در پیامی ویژه به پدران و مادران یمنی در استان‌های صنعا، صعده، عمران، ذمار و تمامی مناطقی که تحت کنترل حوثی‌‌ها است از آنها خواست فرزندان خود را در جنگ بیهوده و ویرانگر شبه‌نظامیان حوثی به کام مرگ نفرستند.
او خاطرنشان کرد که تلاش‌های فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف و هم‌پیمانان آن در پشتیبانی از ارتش ملی و حمایت و پشتیبانی از تیپ‌های یمن مبارک و تیپ‌های العمالقه برای احیای دولت قانونی یمن همچنان ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید