تخلف و نقض حقوق کارگران خارجی خدمه کشتی‌‌های باری ایران

رونامه «واشینگتن پست» در مصاحبه با بیش از 26 کارگر خدمه کشتی از شرایط ناگوار، فریب و برده‌‌کشی از آنها در کشتی‌های باری ایران پرده برداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

روزنامه «واشنگتن پست»، در گزارشی موارد تخلف‌ها و نقض‌ها حقوق کارگران شاغل در کشتی‌های باری ایرانی را فاش ساخت.

این روزنامه به تخلفات و نقض‌های صورت گرفته از سوی شرکت‌های حمل و نقل دریایی ایران که با شرکت‌های کاریابی بین‌المللی همکاری دارند و اقدامات آنها که تا سرحد برده‌کشی از این خدمه کشتی‌ها و وادار کردن شماری از این ملوانان هندی به کار کردن در شرایط کاری خطرناک و اغلب با دستمزد کم یا بدون دستمزد پیش رفته است، اشاره کرد.

واشینگتن پست در این گزارش، با بیش از بیست نفر از این کارگران مصاحبه کرده که گفته‌اند در قبول این دست از مشاغل، فریب خورده‌اند.

به نوشته این روزنامه، سالانه هزاران مرد هندی با وعده‌ها و قراردادهای امیدبخش و کسب تجربه کار در دریا، وسوسه می‌شوند تا در ایران کار کنند اما به گفته ملوانان، آنها در عوض به ایران فرستاده می‌شوند تا مجبور به کار در شرایط بد و خارج از توان خود شده و احیانا مجبور به انتقال دادن مواد مخدر و کالاهایی می‌شوند که مشمول تحریم‌ یا مجازات‌های بین‌المللی است.

واشینگتن پست به نقل از اشکای کومار(24 ساله)، اهل دهلی‌نو که به همراه 26 تبعه هندی دیگر، در خصوص تجربه کاری خود در کشتی‌های باری ایران مورد مصاحبه قرار گرفتند، نوشت: «این یک دام بزرگ است، آنها ما را همچون بردگان مجبور به کار کردند».
زمانی که یک کارمند شرکت کاریابی در هند در اوایل سال گذشته، بلیط هواپیما و ویزا به ایران را به آشوانی پاندیت داد، او دچار وحشت شد. این جوان 24 ساله اهل ایالت بیهار گفت که 2600 دلار وام گرفت تا بهای یافتن این شغل در کشتی در منطقه‌ای در همسایگی با ایران را به شرکت کاریابی پرداخت کند؛ به این امید که تجربه لازم برای شروع کار در دریا را به دست آورد.

پاندیت گفت وقتی در آخرین لحظه متوجه شد که فریب خورده، نتوانست پولش را پس بگیرد و چاره‌ای جز سفر به ایران نداشت. او هفت ماه در یک قایق باری کوچک کار کرد که در کار صادرات اوره و آهن به عراق مشغول بود. پاندیت تاکید کرد همکارانش که در کشتی‌های ایرانی کار می‌کردند، به او هشدار دادند که شرکت‌های ایرانی، حقوقشان را پرداخت نکرده‌اند که به‌رغم آن هشدارها همین اتفاق برای پاندیت هم افتاد.

پاندیت سرانجام در اوت 2020، ایران را با دست خالی ترک کرد. شرکت دریایی دشتی، کارفرمای این کارگر هندی شاغل در ایران، ویزای خروج او را به شرط امضای قراردادی مبنی بر عدم طلب دستمزد آماده کرد. این سند که به رؤیت واشنگتن پست رسید، نشان می‌دهد که تنها دستمزد این جوان هندی، گواهی شرکت در مورد تایید تجربه کاری اوست.

به گزارش واشینگتن پست، بیشتر ملوانان مصاحبه شده، گفتند که از غذا محروم شده یا غذای کافی به آنها داده نمی‌شد. برخی مجبور به کار روی کشتی‌هایی شدند که به کار قاچاق مواد مخدر مشغول بودند.

آناند مایت، 28 ساله، می‌گوید که او در آشپزخانه یک قایق که از جیبوتی به ایران می‌رفت، کار می‌کرد و از وجود مواد مخدر در کشتی بی‌اطلاع بوده تا این که دو سال پیش، گارد ساحلی ایران، یک انبار هروئین را کشف کرد. او و هفت خدمه دیگر دستگیر شدند و مایت، 18 ماه را در زندان اوین تهران گذراند تا این که در ماه ژوئن گذشته، آزاد شد.

شایان ذکر است که هند یکی از منابع اصلی تامین نیروی کار دریایی در سراسر جهان است و با توجه به این اغلب کارگران خدمه شاغل در کشتی‌های ایرانی اتباع هند هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید