توییتر حساب کاربری خامنه‌ای را به‌دلیل بازنشر انیمیشن ترور ترامپ مسدود کرد

سخنگوی کاخ سفید از اظهارنظر درباره انیمیشن تهدیدآمیز منتشر شده در حساب توییتر خامنه‌ای خودداری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خامنه‌ای انیمیشنی را در شبیه‌سازی ترور ترامپ، با توجه به قتل قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله پهپادی آمریکا در دو سال پیش، نشر کرده بود

در پی بازنشر انیمیشن شبیه‌سازی طرح ترور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا، حساب کاربری علی خامنه‌ای، رهبر ایران در «توییتر» مسدود شد.

Advertisement

شرکت «توئیتر» شنبه، 15 ژانویه حساب کاربری علی خامنه‌ای، رهبر ایران را در پی انتشار پیام تهدید‌آمیز علیه جان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، مسدود کرد.

در حساب کاربری خامنه‌ای، انیمیشن شبیه‌سازی طرح ترور ترامپ منتشر شده است. ترامپ فرمان قتل قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را صادر کرده بود که در 3 ژانویه 2020 طی حمله پهپادی آمریکا در اطراف فرودگاه بغداد کشته شد.
در همین رابطه خبرگزاری «مهر» وابسته به نهادهای اطلاعاتی ایران شنبه نوشت: «توئیتر پس از انتشار انیمیشنی در شبیه‌سازی ترور ترامپ به انتقام دست داشتن در ترور قاسم سلیمانی، حساب کاربری رسمی رهبر انقلاب را بست.»

خودداری کاخ سفید از اظهارنظر درباره انیمیشن تهدیدآمیز

این در حالی است که جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، در پاسخ به سئوالی، از اظهار نظر در مورد نشر انیمیشن شبیه‌سازی ترور ترامپ در حمله پهپادی در حساب کاربری خامنه‌ای، خودداری کرد و نشر این ویدئو از سوی رهبر ایران را محکوم نکرد.
جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، «پنتاگون» اما در واکنش به انتشار این انیمیشن گفت که این بخشی از «فعالیت‌های همیشگی و مخرّب» حکومت ایران در منطقه و از جمله تهدیدها آن «علیه منافع و امنیت ملی آمریکا» است.

سخنگوی پنتاگون با تاکید بر این که این انیمیشن «به‌دقت در دست بررسی است»، افزود: «ما در وزارت دفاع این تهدید را جدی گرفته و آن را زیرنظر خواهیم گرفت تا اطمینان حاصل کنیم برای دفاع از خود در منطقه توانایی‌های لازم را داریم.»
کربی در پاسخ به پرسشی، ضمن تاکید بر جدی گرفته شدن این گونه تهدیدها، افزود: « هر گونه تهدید از سوی ایران را جدی می‌گیریم زیرا نیروهای ما در منطقه حضور داشته و نیازمند حمایت هستند تا بتوانند به ماموریت‌های خود برای مقابله با گروه داعش ادامه دهند».

شایان ذکر است که در این انیمیشن، عملیات ارتش سایبری جمهوری اسلامی برای سوءقصد به جان ترامپ و همراهان او از طریق هک تلفن‌های همراه آن‌ها به نمایش در می‌آید. اینگونه که تصاویری از محل اقامت ترامپ در فلوریدا و زمین گلفی که در آن بازی می‌کند، نمایش داده می‌شود. رباتی که قرار است عملیات ترور را انجام دهد، با هک دوربین‌های امنیتی، وارد محوطه شده و سپس پیامی با مضمون «قاتل سلیمانی و آمر به قتل او باید انتقامشان را پس بدهند»، روی موبایل یکی از نزدیکان ترامپ ظاهر می‌شود. سپس اپراتور که در اتاق فرمان با پرچم‌های «جبهه مقاومت» و تصویر سلیمانی نشسته، دکمه انجام حمله را فشار می‌دهد و انیمیشن با پیام «انتقام حتمی است» و تصویری از فرمانده کشته‌شده نیروی قدس به پایان می‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size