شبکه حقوق بشر کردستان از انتقال 47 زندانی سیاسی زندان ارومیه به بند جدید خبر داد

شماری از خانواده‌های زندانیان سیاسی زندان ارومیه که به سلول‌های انفرادی منتقل شده بودند، جهت پیگیری وضعیت این زندانیان در مقابل این زندان دست به تجمع زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

«شبکه حقوق بشر کردستان» از انتقال 47 زندانی بند سیاسی و عقیدتی زندان مرکزی ارومیه به بندهای جدید امنیتی خبر داد.

این شبکه پنج‌شنبه 23 دی در گزارشی نوشت: «ساعت 7 صبح روز 22 دی نیروهای گارد ویژه زندان مرکزی ارومیه با دستور رئیس زندان و مسئول دفتر ویژه وزارت اطلاعات مستقر در زندان به بند سیاسی و عقیدتی این زندان یورش برده و با توسل به خشونت نسبت به انتقال تمامی 47 زندانی این بند به بند جدید امنیتی اقدام کردند.»

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، تعدادی از زندانیان سیاسی در زندان ارومیه از جمله فرزاد سامانی و حامد قره‌اوغلانی که در پی ضرب و شتم توسط نیروهای گارد ویژه از بند زندانیان سیاسی و عقیدتی به سلول انفرادی منتقل شده بودند، پس از دو روز به بند امنیتی جدید این زندان انتقال یافتند.

تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی از جمله کیهان مکرم، کامران قاسمی و محمد هوشنگی نیز با دستبند و پابند و با وجود مصدومیت ناشی از ضرب و شتم در سلول‌های انفرادی نگهداری می‌شوند.

بر اساس اطلاع شبکه حقوق بشر کردستان، 3 زندانی سیاسی و عقیدتی به نام‌ سیروان حسینی‌اصل، سامان حسینی‌اصل و نایب عسکری طی دو روز اخیر در حالی که شدیدا از ناحیه سر، دست و سینه دچار مصدومیت و شکستگی شده بودند از زندان به یک بازداشتگاه امنیتی در شهر ارومیه منتقل شده‌اند و از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.

این شبکه همچنین از حضور مجتبی محمدی، مدیرکل زندان‌های استان آذربایجان غربی و داریوش بخشی، رئیس زندان مرکزی ارومیه و تیمی از دفتر وزارت اطلاعات در زندان در جریان یورش ماموران گارد ویژه زندان به بند سیاسی و ضرب و شتم زندانیان سیاسی و عقیدتی خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانیان سیاسی زندان ارومیه که پیشتر به سلول‌های انفرادی منتقل شده بودند در گروه‌های چند نفره به بند جدید بازگردانده شدند.

خبرگزاری هرانا همچنین نوشت: «همزمان از میان این زندانیان نائب عسکری، سیروان حسینی‌اصل و سامان حسینی‌اصل از سلول انفرادی به اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. گفته می‌شود این 3 زندانی سیاسی در جریان انتقال همراه با خشونت و ضرب و شتم زندانیان به بند جدید، از ناحیه سر و دست به شدت مصدوم شدند.»

روز گذشته نیز شماری از خانواده‌های زندانیان سیاسی زندان ارومیه که به سلول‌های انفرادی منتقل شده بودند، جهت پیگیری وضعیت این زندانیان در مقابل این زندان دست به تجمع زدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید