فائزه رفسنجانی: در کشتار مردم سوریه و یمن نقش داشتیم

دختر رئیس جمهوری اسبق ایران تاکید کرده که رئیس جمهوری کردن ابراهیم رئیسی برای حذف او از مقام رهبری پس از مرگ خامنه‌ای بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فائزه هاشمی‌رفسنجانی، دختر رئیس‌ جمهوری اسبق ایران گفت که کشورش در جنگ‌های داخلی سوریه و یمن نقش داشته و جمهوری اسلامی «بیشتر از اسرائیل مسلمان کشته است».

هاشمی، دوشنبه 20 دی، در گفت‌وگو با وبگاه «دیده‌بان ایران» با انتقاد از سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی اظهار داشت: «آمار کشته‌های سوریه را در نظر بگیرید که 500 هزار نفر است و ما در این قضیه نقش داشتیم یا یمن که هفت سال جنگ داخلی است و باز در این قضیه نقش داشتیم».

رفسنجانی بیان کرد که جمهوری اسلامی از حوثی‌ها در جنگ داخلی یمن و کنترل صنعا، پایتخت این کشور حمایت نظامی کرد و در جنگ سوریه به همراه روسیه در کشتن نیم میلیون نفر و آواره کردن میلیون‌ها سوری از حکومت بشار اسد حمایت‌های بیشمار نظامی و مالی کرده است.

او با اشاره به این که رژیم جمهوری اسلامی «از اسرائیل، از آمریکا و از رژیم پهلوی و هر نظام دیگری خطاکارتر است»، افزود: «اگر کشته‌های فلسطینی به دست اسرائیلی‌ها را حساب کنیم، بعید به نظر می‌رسد به صد هزار یا دویست هزار نفر برسد. یعنی ما بیشتر از اسرائیل مسلمان‌کشی به راه انداخته‌ایم».

او با «طالبانی» توصیف‌کردن سیاست‌های جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد که «اگر مدیریت درست داشتیم کار به تحریم نمی‌کشید. دشمن ما خود ما هستیم.»

«پوست خربزه زیر پای رئیسی»

هاشمی درباره ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری کنونی ایران هم گفت که او در اداره کشور «کاره‌ای نیست» و «عده‌ای در پشت پرده او را اداره کرده و بر تصمیمات وی تاثیر می‌گذارند.»

این نماینده اسبق مجلس در ایران تاکید کرد که هم‌اکنون حتی استاندارها و فرمانداران از شخصیت‌های نظامی انتخاب شده‌اند و ادامه داد که «رئیسی در کارزار انتخاباتی خود مدعی هفت هزار صفحه برنامه برای اداره کشور شد اما تاکنون هیچ برنامه مورد قبول ارائه نداده است.»

فائزه هاشمی ریاست جمهوری رئیسی را به «پوست خربزه» زیر پای او تشبیه کرد و ابراز داشت: «اطرافیان رئیس‌جمهوری می‌دانند مشکلات مملکت مدام افزایش پیدا ‌می‌کند. معمولا هم همه کاسه و کوزه‌ها سر رئیس‌جمهوری می‌شکند. وقتی این همه خراب شود، چه از نگاه مردم و چه از نگاه مسئولان، دیگر کسی او را شایسته رهبری نمی‌داند.»

مسئول مصادره اموال مردم

دختر رئیس جمهوری پیشین ایران ضمن انتقاد از مقامات دولت کنونی ایران به شدت از محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهوری انتقاد کرد و گفت: «فرماندهی امور اقتصادی به کسی سپرده شده که تمام سوابقش در ستاد اجرایی بوده و مسئول مصادره اموال مردم بوده است.»

او افزود، «کسی که به دنبال مصادره اموال مردم است، چگونه می‌تواند خصوصی‌سازی را بفهمد و تقویت کند».

فائزه هاشمی پیشتر به‌دلیل مواضع و سخنان خود به 6 ماه حبس تعزیری و محرومیت پنج ساله از هر گونه فعالیت مطبوعاتی و سیاسی متهم شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید