جدال لفظی وزیران خارجه ایران و اسرائیل

وزیر خارجه اسرائیل پیش‌تر گفته بود که تل‌آویو برای حمله به ایران از کسی اجازه نمی‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران اظهارات لائیر لاپید، همتای اسرائیلی خود مبنی بر «آمادگی» و «توان» این کشور جهت حمله به تهران را «آشفته» خواند.

امیرعبداللهیان، سه‌شنبه 4 ژانویه، در توییتی گفت، اظهارات لاپید «مصداق این ضرب المثل معروف ایرانیست که شتر در خواب بیند پنبه دانه، گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه.»

او با تهدید تلویحی موجودیت اسرائیل گفته بود که اسرائیل «جایی در آینده جهان ندارد».

لاپید در اظهارات اخیر خود گفته بود، اسرائیل برای حمله به ایران از کسی اجازه نگرفته و توانایی‌های اسرائیل فراتر از چیزی است که حتی کارشناسان تصور کنند.

او، جمعه، 31 دسامبر، در مصاحبه با «کانال 12» اسرائیل در پاسخ به سوالی درخصوص اینکه آیا کشورش توانایی حمله به سایت‌های غنی‌سازی اورانیوم و تسلیحاتی ایران را دارد گفت: «اسرائیل توانایی‌هایی دارد که جهان، و حتی برخی کارشناسان، حتی نمی‌توانند تصورش را داشته باشند. اسرائیل مقابل تهدید ایران از خود محافظت خواهد کرد.»

رهبران جمهوری اسلامی، اسرائیل را به‌عنوان یک کشور به‌رسمیت نشناخته و از آن با عنوان «رژیم جعلی» یاد می‌کنند. مقامات ایران از جمله علی خامنه‌ای رهبر این کشور، به صراحت و بارها اسرائیل به نابودی تهدید کرده و اسرائیل نیز در پاسخ، اقدامات هسته‌ای تهران را تهدیدی علیه موجودیت خود می‌داند.

خامنه‌ای، در سال 2015 و پس از امضای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» گفته بود، اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید.

از سوی دیگر، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه پیشین این کشور در اظهارنظری متناقض به یک هفته‌نامه فرانسوی گفته بود که این کشور به‌دنبال نابودی اسرائیل نیست و گفته‌های خمینی و خامنه‌ای را تکذیب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید