عملیات سپاه در کورین زاهدان 12 کشته و چندین زخمی بر جای گذاشت

سپاه پاسداران ایران با پهپادهای نظامی مناطق مسکونی در اقلیم بلوچستان را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران به نقل از سپاه پاسداران ایران از کشته شدن 6 فرد مسلح و 3 عضو سپاه طی عملیات آن در استان سیستان و بلوچستان خبر دادند. بنا به اعلام کمپین فعالان بلوچ دست‌کم دو زن و کودک نیز در این حملات که به منطقه مسکونی انجام شده است، کشته شده‌اند.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در ادامه درگیری‌های چند روز اخیر، نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور، شنبه 11دی‌ شماری از افرادی که آ‌نها را «اشرار مسلح» معرفی کرده را در منطقه کورین استان سیستان و بلوچستان کشته‌اند.

این اطلاعیه می‌افزاید که در این درگیری شدید «غلام شه بخش» به همراه 5 فرد دیگر کشته شده‌ و پنج تن دیگر نیز در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند.

از طرفی وبسایت «کمپین فعالین بلوچ» در همین زمینه گزارش داد که غلام شه بخش فرزند مهراب، برادر ملک شه بخش است که پیش‌تر در درگیری با نیروهای نظامی در دشت سمسور ریگان استان کرمان کشته شده بود.

به رغم انتشار این خبر در رسانه‌های ایران، کمپین فعالین بلوچ گزارش داد که طی این درگیری 9 عضو سپاه پاسداران ایران کشته ‌شده‌اند.

در حالی که مطابق این اعلامیه، سپاه مدعی شده مخفیگاه و مقر «اشرار مسلح» بطور کامل منهدم شده، تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های حقوق بشری بلوچ‌ها حاکی است که نیروهای سپاه پاسداران ایران، منازل شهروندان عادی را مورد هدف قرار داده‌اند.

پیش‌تر، روز جمعه 10 دی‌، روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که عاملان کشته شدن دو نیروی سپاه در منطقه جنوب شرق کشور کشته شده‌اند.
بنا به این اطلاعیه در درگیری‌های روز شنبه در منطقه کورین سه تن از اعضای محلی سپاه پاسداران نیز کشته شدند.

رسانه‌های ایران هفته گذشته نیز اعلام کرده بودند که دو تن از نیروهای سپاه در «درگیری با اشرار مسلح" در شهر زاهدان کشته‌ شده‌اند.

پس از انتشار خبر کشته‌شدن چند تن از نیروهای سپاه در رسانه‌ها، بخشی از مناطق در اقلیم بلوچستان در جنوب شرق ایران هدف حملات نظامی نیروهای سپاه قرار گرفت.

حملات توپخانه‌ای به منازل مسکونی در منطقه کورین زاهدان

نیروهای امنیتی و ضد شورش ایران، شنبه 11دی، با یورش به منطقه کورین شهرستان زاهدان آن را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، حملات توپخانه‌ای نیروهای نظامی ایران به منازل مسکونی شهروندان بلوچ در شهرستان زاهدان، منجر به کشته‌شدن دست‌کم دو زن و کودک بلوچ شده است.

به گفته شاهدان عینی همزمان با یورش نظامی سپاه، دو پهپاد نظامی در آسمان این منطقه مشاهده شده است.
نیروهای سپاه پاسداران ایران سه‌شنبه هفتم دی نیز در استان کرمان با حملات پهپادی چند شهروند بلوچ را هدف قرار داده و آنها را کشتند که این حمله به عنوان اولین حمله پهپادی سپاه در خاک ایران گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید