ارزیابی اسرائیل: ایران برای غنی‌سازی 90 درصدی اورانیوم گام برمی‌دارد

وبگاه«اکسیوس»: بنا به گزارش اطلاعاتی که اسرائیل در اختیار دولت بایدن قرار داده، حملات ایران علیه منافع آمریکا در منطقه از طریق نیروهای نیابتی آن در یمن، عراق و سوریه تشدید خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وبگاه خبری «اکسیوس» اعلام کرد که اسرائیل، اطلاعاتی را با ایالات متحده و متحدان اروپایی‌اش مبادله کرده که حاکی از آن است که ایران در حال اتخاذ گام‌هایی به سوی استفاده از «فناوری‌هایی» است که بتواند از طریق‌ آن برای غنی‌سازی اورانیوم با خلوص 90 درصد که سطح مورد نیاز برای ساخت بمب اتمی است، اقدام کند.

این وبگاه، دوشنبه 29 نوامبر، به نقل از یک منبع آمریکایی که نام او را ذکر نکرده فاش کرد، که داده‌های اطلاعاتی که اسرائیل در اختیار دولت بایدن گذاشت، حاکی از آن است که این گام‌های مقدماتی برای ارتقای غنی‌سازی اورانیوم با چنین درصد بالایی ممکن است ایران را قادر سازد در صورت اراده ظرف چند هفته به سلاح هسته‌ای دست یابد.

به گفته منابع آگاه، دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل، یک جدول زمانی یک تا دو ساله‌ای را پیش‌بینی کرده‌اند که ایران ظرف آن خواهد توانست «نیازهای فنی» برای ساخت بمب هسته‌ای را فراهم کند. به گفته این منابع، ایران به این منظور «به زودی» غنی‌سازی اورانیوم 90 درصدی را آغاز خواهد کرد.

وبگاه «اکسیوس» اعلام کرد که اسرائیل، ارزیابی‌های اطلاعاتی خود را با آمریکایی‌ها پیرامون تمایل ایران به «باج‌گیری» در مذاکرات وین به اشتراک گذاشته است.

بنا به نوشته این وبگاه باج‌گیری‌های ایران از غرب طی مذاکرات وین به گستاخی رژیم تهران و تشدید حملات آن علیه نیروها و منافع آمریکا در منطقه از طریق نیروهای نیابتی آن در یمن، سوریه و عراق منجر خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size