رابرت مالی: ایران به نقطه بی‌بازگشت به احیای توافق هسته‌ای نزدیک شده است

رابرت مالی: اگر ایران با این روند به فعالیت‌های هسته‌ای خود ادامه دهد، حتی اگر بخواهیم به توافق هسته‌ای بازگردیم، بازیابی دستاوردهای آن غیرممکن خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، هشدار داد که تهران در حال نزدیک شدن به نقطه بی‌بازگشتی در مسیر احیای توافق هسته‌ای است، او این امر را ناشی از افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده این کشور قبل از آغاز مجدد مذاکرات وین در پایان ماه جاری دانست.
به گزارش خبرگزاری فرانسه رابرت مالی روز جمعه، 19 نوامبر، خاطرنشان کرد که ایران این خطر را به وجود می آورد که تلاش‌ها برای احیای «برجام» که از زمان خروج آمریکا توسط دونالد ترامپ در سال 2018 تاکنون به حالت تعلیق درآمده است، به امری «ناممکن» تبدیل شود.

این سخنان رابرت مالی در حالی مطرح می‌شود که ایران خود را برای بازگشت مجدد به روند مذاکرات با قدرت‌های جهانی در وین در 29 نوامبر آماده می‌کند.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در این‌باره اعلام کرد که تهران به افزایش ذخایر اورانیوم با خلوص بسیار بالای خود ادامه داده است. مالی نیز در نشست گفت‌وگوی منامه که در بحرین برگزار شد، هشدار داد:«اگر ایران با این سرعت پیشرفت که داشته است، ادامه دهد، حتی اگر بخواهیم به «برجام» بازگردیم، بازیابی دستاوردهای حاصل از آن ناممکن خواهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید