توقیف یک کشتی حامل سوخت در خلیج توسط سپاه پاسداران ایران

سپاه پاسداران مدعی شده که کشتی توقیف شده حامل سوخت قاچاق بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که یک کشتی خارجی با 11 خدمه را در آب‌های خلیج توقیف کرده است.

به گزارش «انتخاب»، احمد حاجیان، فرمانده ناوتیپ 412 ذوالفقار سپاه پاسداران، شنبه 20 نوامبر، ادعا کرد که این کشتی حامل 150 هزار لیتر «گازوئیل قاچاق» بوده و به ادعای او، در آب‌های ایران توقیف شده است.

به گفته حاجیان، این کشتی پیش از آنکه در محدوده آبی شهرستان پارسیان در استان هرمزگان توقیف شود، برای مدتی زیرنظر سپاه پاسداران بوده است.

سپاه پاسداران اعلام کرده است که 11 خدمه این کشتی به «حوزه قضایی شهرستان پارسیان معرفی شدند.»

تاکنون از ملیت کشتی و خدمه آن خبری منتشر نش ده است.

سپاه در اوایل ماه جاری نیز مدعی شده بود که یک کشتی با محموله نفت ایران را از کنترل ارتش ایالات متحده در آب‌های دریای عمان خارج کرده و به سواحل ایران انتقال داده است.

مقامات ایران ادعا کرده بودند که نیروی دریایی آمریکا تلاش کرده یک کشتی حامل نفت ایران را در دریای عمان برباید. مقامات وزارت دفاع آمریکا بعدا این ادعا را «دروغ» خواندند و تاکید کردند که سپاه پاسداران ایران قصد ایجاد «آشوب و تبلیغ» دارد.

همزمان وب‌سایت «تانکر ترکرز» که حرکت کشتی‌ها را رصد می‌کند اعلام کرده بود، نفتکش «ام.وی.سوتیز» که حامل پرچم ویتنام بود با 700 هزار بشکه نفت خام، ایران را به مقصد چین ترک کرد اما بعد از ممانعت چین از پذیرش این نفتکش، به سمت ایران بازگشت.

به گفته این وب‌سایت، این نفتکش ارتباطی با نیروهای آمریکایی نداشته و پیش از آن‌که توسط نیروهای سپاه پاسداران توقیف شود، به طور تصادفی، در نزدیکی گشت نیروی دریایی ایالات متحده در حال حرکت بود.

این نفتکش بعدها توسط سپاه پاسداران آزاد شد.

مقامات آمریکایی معتقدند، اقدامات اخیر ایران برای گرفتن امتیازهای بیشتر در مذاکرات پیش رو اتمی برای بازگشت به توافق هسته‌ای است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید