کشته‌شدن دو نیروی نظامی ایران طی «درگیری مسلحانه» در استان کرمان

در این درگیری که بسیار شدید توصیف شده حداقل چهار نیروی نظامی دولتی نیز زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درگیری مسلحانه میان نیروهای نظامی ایران و افراد مسلح در مرز میان دو استان سیستان و بلوچستان و کرمان به کشته‌شدن دو مامور و زخمی‌شدن شش نفر دیگر منجر شد.

رسانه‌های ایران به نقل از عبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی استان کرمان گزارش دادند که شامگاه سه‌شنبه، 25 آبان تعدادی از تکاوران هنگام گشت‌زنی در مرز استان کرمان با سیستان و بلوچستان با آن چه «کاروان اشرار و قاچاقچیان مسلح» نامیده شده، درگیر شدند.

بنا به این گزارش‌ها، در این درگیری که تبادل آتش سنگینی میان دو طرف صورت گرفت، دو نیروی نظامی ایران به نام‌های استواریکم «احسان شیرخانی» و سرباز وظیفه «امیرحسین خدادادی» کشته شده و حداقل چهار نفر دیگر زخمی شدند.

«کمپین فعالین بلوچ» هم گزارش داده که به دنبال درگیری نیروهای یگان تکاوری نرماشیر با افراد مسلح در محدوده غربی دشت سمسور ریگان، دستکم دو نیروی نظامی ایران کشته شدند.

این کمپین نوشته است که ماموران یگان تکاوری به‌ ظن حمل مواد مخدر با افراد مسلح درگیر شده‌اند.

دولت ایران همواره درگیری‌های مسلحانه در استان‌های مرزی به‌ویژه بلوچستان را درگیری با «اشرار و قاچاقچیان» توصیف کرده است اما فعالان این استان‌ها این درگیری‌ها را اغلب میان نیروهای حکومتی با معارضان و مخالفان جمهوری اسلامی نسبت می‌دهند.

چندی پیش مقامات امنیتی شهرستان نیکشهر در بلوچستان نیز اعلام کردند که فرمانده پایگاه مقاومت بسیج هیچان به همراه یکی از بسیجیان این پایگاه در پی درگیری با «اشرار مسلح» کشته شده‌اند.

استان‌های جنوب شرقی ایران در سال‌های اخیر شاهد درگیری‌های شدید مسلحانه میان گروه‌های مسلح و ماموران جمهوری اسلامی بوده است.

فقر و تبعیض در این استان‌ها بیداد می‌کند و دولت ایران برای کنترل خشم عمومی امنیت این استان‌ها را به سپاه پاسداران واگذار کرده است.

در فوریه سال جاری میلادی هم تیراندازی ماموران مرزی وابسته به سپاه پاسداران به سوختبران بلوچ در نقطه مرزی شهرستان سراوان به کشته‌شدن دست‌کم 10 نفر انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید