گفت‌وگوی تلفنی وزیران خارجه امارات و ایران درباره همکاری دوجانبه

تماس تلفنی وزیران خارجه امارات و ایران، دو روز پس از سفر شیخ عبدالله بن زاید به دمشق و دیدار او با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی، در تماسی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی خود درباره روابط دوجانبه میان دو کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، وزرای خارجه ایران و امارات پنج‌شنبه 11 نوامبر طی این تماس تلفنی، زمینه‌های همکاری‌های مشترک و راهکار‌های توسعه و ارتقای آن برای تحقق منافع مشترک دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عبدالله بن زاید در این مکالمه تلفنی ضمن اشاره به همکاری مشترک ایران و امارات بر تمایل کشورش برای همکاری در زمینه‌های حفاظت از محیط زیست و مقابله با چالش‌های تغییرات آب و هوایی تاکید کرد.

دیدار وزیر خارجه امارات از دمشق

مکامله تلفنی میان وزرای امارات و ایران دو روز پس از سفر شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان به دمشق و دیدار او با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه صورت گرفت.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه دولت امارات متحده عربی سه‌شنبه در رأس هیئتی بلند‌پایه وارد دمشق شده بود.

بنا به گزارش رسانه‌های سوریه وزیر خارجه امارات در دمشق از سوی فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه مورد استقبال قرار گرفت.

در همین راستا نهاد ریاست جمهوری سوریه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در دمشق، عبدالله بن‌ زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات متحده عربی و هیأت همراه او را به حضور پذیرفته و طی این دیدار «روابط دوجانبه میان دو کشور برادر بررسی شد.»

در این بیانیه گفت شده که دو طرف همچنین «توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف دارای اهتمام مشترک و تشدید تلاش‌ها برای یافتن افق‌هایی جدید برای این همکاری‌ها و به‌ویژه در بخش‌های حیاتی جهت تقویت شراکت‌های سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها را بررسی کردند.»

طبق این بیانیه بن زاید در دیدار با اسد بر حفظ ثبات سوریه تاکید کرد.

بشار الاسد نیز ضمن تحسین مواضع «واقع‌بینانه» امارات در قبال سوریه، بر عمق روابط دو کشور تاکید کرده است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size