تجمع سراسری فرهنگیان در اعتراض به عدم تحقق مطالبات صنفی

اجرای لایحه رتبه‌بندی از مطالبات مهم فرهنگیان و برگزار کنندگان این تجمعات عنوان شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در شهرهای مختلف کشور دست به تجمعات اعتراضی زدند.

فرهنگیان در شهرهای قم، شیراز، کرمانشاه، تهران، مریوان، اندیمشک، گناوه، لردگان، ممسنی، زرین دشت، الیگودرز، شیروان، ایذه و بندرماهشهر و چندین شهر دیگر با تجمع مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

فرهنگیان تهران و البرز نیز با تجمع در مقابل مجلس ایران و سازمان برنامه و بودجه نسبت به عدم تحقق مطالبات خود اعتراض کردند.

از جمله شعارهای معترضان امروز، «اجرای هم ترازی بدون حقه بازی»، «با این همه هیاهو، حاصل وعده‌ها کو؟»، «معلم داد بزن حق‌ات رو فریاد بزن» عنوان شده است.

پیش از این شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با انتشار بیانیه‌ای از معلمان سراسر کشور خواسته بود تا پنج‌شنبه 20 آبان، برای دادخواهی حقوق از دست رفته‌ خود دست به تجمع بزنند.

این شورا مهمترین مطالبات فرهنگیان را اجرای نظام رتبه‌بندی بر اساس 80 درصد حقوق هیئت علمی دانشگاه‌ها و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان عنوان کرده بود.

لایحه رتبه‌بندی که یکی از مهمترین خواسته‌های معلمان ایران است از اسفند سال گذشته در مجلس بررسی و کلیات آن خرداد امسال تصویب شد اما به‌دلیل بحث‌های بودجه‌ای و نبود اولویت، تاکنون جزئیات آن به تصویب نرسیده است.

بر اساس این لایحه، معلمان در پنج گروه معلم پایه، معلم ارشد، معلم خبره، معلم سرآمد و استاد معلم رتبه‌بندی شده و آیین‌نامه ارزیابی معلمان و تعیین رتبه آن‌ها توسط دولت تهیه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید