جبهه دموکراتیک ایران بازداشت طبرزدی و دیگر اعضای شورای مرکزی آن را محکوم کرد

حشمت‌الله طبرزدی عضو برجسته شورای مرکزی جبهه دموکراتیک ایران و از فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران مطرح در ایران است که در سایه استبداد و بی‌عدالتی سال‌های زیادی را در زندان‌های ایران گذرانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جبهه دموکراتیک ایران ضمن تایید خبر بازداشت حشمت‌الله طبرزدی، عضو برجسته و چند نفر دیگر از اعضای شورای مرکزی آن، توسط ماموران امنیتی این کشور در سالروز کشته شدن ستار بهشتی، با صدور بیانیه‌ای این اقدام رژیم را محکوم و خواستار آزادی هر چه سریع‌تر این افراد و بازگشت آنها به آغوش خانواده‌هایشان شد.

جبهه دموکراتیک ایران چهارشنبه، 3 نوامبر، در بیانیه خود اعلام کرد که حشمت‌الله طبرزدی عضو برجسته این جبهه به همراه چند نفر از اعضای شورای مرکزی این حزب شامل اسماعیل مفتی‌زاده، پرویز سفری، آرش سلیمانی، محمدرضا خسروی، علی رستمی و یاسمین حنیفه بازداشت شده‌اند.

طبق این بیانیه این افراد «برای ادای احترام و بزرگداشت شهید راه آزادی، ستار بهشتی راهی آرامستان امام زاده محمد تقی واقع در شهرستان رباط کریم شدند و بعد از اجرای مراسم و تجدید پیمان با آرمان‌های این شهید راه‌آزادی، محل را ترک کردند که بلافاصله توسط افراد لباس شخصی بازداشت و به اداره امنیت رباط کریم انتقال داده شدند.»

بنا به اعلام جبهه دموکراتیک ایران تا کنون هیچ خبری و تماسی از این افراد با خانواده‌هایشان برقرار نشده است.

جبهه دموکراتیک ایران
جبهه دموکراتیک ایران

پیشتر یک منبع مطلع چهارشنبه، در تماس با «العربيه» ضمن اعلام خبر بازداشت حشمت‌الله طبرزدی و تعدادی دیگر از اعضای شورای مرکزی جبهه دموكراتيک ايران، گفت که طبرزدی و دیگر اعضای شورای مركزی این جبهه حوالی ساعت 15:00 به وقت محلی چهارشنبه در سالروز کشته شدن ستار بهشتى و هنگام تجمع بر سر مزار او دستگیر شدند.

ستار بهشتى، کارگر و وبلاگ نویس ایرانی بود که در آبان ماه 91 به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و فیس‌بوک» توسط پلیس فتا دستگیر شد. بهشتی سرانجام در 13 آبان همان سال در اثر شکنجه‌های شدید توسط ماموران امنیتی ایران کشته شد.

حشمت‌الله طبرزدی نیز عضو برجسته شورای مرکزی جبهه دموکراتیک ایران و از فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران مطرح در ایران است که در سایه استبداد و بی‌عدالتی سال‌های زیادی را در زندان‌های ایران گذرانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید