سپاه مدعى آزادى نفتكش مصادره شده توسط نيروهاى آمريكايى شد

پنتاگون روز گذشته هشدار داده بود که فعالیت‌های خطرناک ایران در حوزه دریایی را زیر نظر دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری نزدیک به سپاه پاسداران ایران مدعی شدند که نیروی دریایی سپاه یک نفتکش ایرانی در اختیار ارتش ایالات متحده در آب‌های دریای عمان را طی چندین ساعت درگیری نظامی بازپس گرفته و به سواحل ایران انتقال داده است.

صداوسیمای جمهوری اسلامی، چهارشنبه 3 نوامبر اعلام کرد، آمریکا در این اقدام یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب‌های دریای عمان مصادره و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر، آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

محمد مرندی، تحلیل‌گر نزدیک به سپاه پاسداران، در همین رابطه ادعا کرد که پیش از این، نیروهای آمریکایی یک نفتکش ایرانی را «توقیف کرده» و «سوخت حامل آن را به فروش رسانده است.»

مرندی در توئیتی نوشت: «چندی پیش آمریکا یک نفتکش حامل سوخت ایران را در مسیر ونزوئلا دزدید. کاپیتان/خدمه نفتکش به ایران خیانت کرده و به آمریکا کمک کردند. آمریکا نیز سوخت ایران را فروخت.»

به ادعای او، این کشتی «با همان کاپیتان و خدمه و تحت حفاظت آمریکا توسط سپاه پاسداران توقیف شده است.»

ایالات متحده آمریکا تاکنون واكنشى به این ادعای ایران نشان نداده است.

تیم هاوکینز، سخنگوی فرماندهی مرکزی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، سه‌شنبه، 2 نوامبر، در گفت‌وگو با روزنامه «الشرق الاوسط» ضمن هشدار نسبت به تشدید خطر فزاینده ایران در آب‌های بین‌المللی خلیج، گفته بود که مقابله با این خطرات، نیازمند همکاری بین‌المللی و مستمر در این زمینه است.

وزارت دفاع آمریکا پیشتر تاکید کرده بود که خطر ایران، خاورمیانه را هنوز تهدید می‌کند و نیروهای آمریکایی و بین‌المللی از این خطرات آگاه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید