حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران به کرونا مبتلا شد

سعید خطیب‌زاده: حال عمومی امیرعبداللهیان خوب است و به دستور پزشک قرنطینه شده و برنامه دیدارهای او نیز تغییر کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نتیجه آزمایش کرونای حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران مثبت اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، امیرعبداللهیان، دوشنبه، 10 آبان، پس از مثبت‌شدن نتیجه آزمایش کرونا، به دستور پزشک قرنطینه شده است. سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه با تایید این خبر از تغییر روند دیدارهای وزیر خارجه ایران خبر داد.

خطیب‌زاده همچنین گفت که امیرعبداللهیان از محل قرنطینه خود کارهای روزانه خود را ادامه می‌دهد.

امیرعبدالهیان، پس از انتصاب در مقام وزیر خارجه، تغییرات گسترده‌ای را در معاونت‌های این وزارتخانه انجام داده که می‌توان به انتصاب علی باقری کنی، از منتقدان جدی توافق هسته‌ای در راس تیم مذاکره کنندگان هسته‌ای ایران اشاره کرد.

در آستانه دور جدید مذاکرات ایران با کشورهای اروپایی در حالی که طولانی شدن معنادار این دوره از مذاکرات مایه نگرانی بسیاری از دولت‌های غربی شده است، اکنون خبر ابتلای حسین امیرعبدالهیان به کرونا نیز می‌رود تا در روند و زمان از سرگیری مذاکرات هسته‌ای تاثیر بگذارد.

پیشتر مجله «فارین پالیسی» در گزارش تصریح کرده بود که دولت بایدن علنا اعلام کرده که کماکان به بازگشت تهران به برجام امیدوار است، اما پشت پرده مقامات ارشد آمریکا نگران این هستند که ایران با طولانی کردن روند مذاکرات، به دنبال وقت خریدن برای تولید بمب اتم باشد.

این در حالی است که خطیب‌زاده، دوشنبه، 10 آبان، در اظهاراتی گفت که تهران منتظر «اقدام عملی آمریکا» در خصوص پرونده هسته‌ای ایران است و توقف اقدامات جبرانی کشورش «منوط به لغو تحریم‌هاست».

سخنگوی وزارت خارجه ایران مدعی شد اگر آمریکا با «لغو تحریم‌ها» به وین بیاید و «انرژی مذاکرات را نگیرد» توافق به سرعت اتفاق می‌افتد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید