برگزاری رزمایش هوایی یک روزه سراسری در ایران

در این رزمایش بمب‌افکن‌ها، جنگنده‌ها و پهپادهای تهاجمی و جاسوسی مشارکت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی هوایی ایران یک هفته پس از انجام رزمایش دفاع هوایی، اقدام به برگزاری رزمایش هوایی سراسری یک روزه با حضور تمامی یگان‌های خود کرده است.

تلویزیون رسمی ایران، پنج‌شنبه،21 اکتبر گزارش داد که انواع بمب‌افکن‌ها، جنگنده‌ها و پهپادهای تهاجمی و جاسوسی در این رزمایش شرکت خواهند کرد و از سلاح‌های سنگین از جمله موشک‌های لیزری نیز استفاده خواهد شد.

یک جنگنده ایرانی در جریان رزمایش سال 2006
یک جنگنده ایرانی در جریان رزمایش سال 2006

مهدی هادیان، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران به تلویزیون رسمی این کشور گفت که این رزمایش با حضور تمام یگان‌های عملیاتی بر اساس سناریوی واقعی تهدیدات اجرا خواهد شد و تا ظهر پنج‌شنبه ادامه می‌یابد.

ایران هفته گذشته نیز یک رزمایش دو روزه دفاع هوایی با مشارکت ارتش و سپاه پاسداران در صحرای مرکزی کشور انجام داده بود.

جمهوری اسلامی به‌طور پیوسته به انجام این دست رزمایش‌ها اقدام می‌کند و هدف آنها را ارزیابی توانایی‌های دفاعی و نشان‌دادن قدرت نظامی خود اعلام کرده است.

كارخانه تولید جنگنده ایرانی کوثر
كارخانه تولید جنگنده ایرانی کوثر

همزمان، محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران که به روسیه سفر کرده است، در نشستی با مسئولان نهادهای ایرانی در مسکو به موضوع خریدهای نظامی ایران از روسیه اشاره کرده و گفته که قرارداد خرید تجهیزاتی نظیر هواپیما‌های جنگنده، جت آموزشی و بالگرد‌های رزمی از روسیه منعقد شده و قرار است در این سفر درباره اجرایی شدن آن مذاکره شود.

به‌رغم اتمام زمان قطعنامه 2231 مربوط به تحریم تسلیحاتی ایران در 18 اکتبر 2020، بسیاری از کشورها و شرکت‌های تولید اسلحه از بیم تحریم‌های ایالات متحده از انعقاد قرارداد و فروش سلاح به ایران خودداری می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید