نمایندگان مجلس:‌ مجمع تشخیص «محرمانه ماندن» دارایی‌های مسئولان را تصویب کرد

موضوع محرمانه ماندن دارایی‌های مسئولان ایران در روزهای گذشته به یک مناقشه سیاسی بین نمایندگان مجلس و منتقدان این موضوع تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجتبى یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس ایران از تصویب مصوبه محرمانه ماندن اموال مسئولان جمهوری اسلامی توسط مجمع تشخیص مصحلت نظام خبر داد.

یوسفی در توییتی بدون اشاره به جزئیات این مصوبه گفته است که روند نهایی شدن آن طبق قانون صورت گرفته است.

پیش‌تر علی خضریان، نماینده تهران، نیز با اشاره به تصویب این موضوع در مجمع تشخیص مصحلت گفته بود «به این سادگی» امکان تغییر و اصلاح چنین مصوبه‌ای وجود ندارد.

محرمانه ماندن دارایی‌های مسئولان جمهوری اسلامی موضوع جنجالی بین کنشگران سیاسی و برخی از نمایندگان این کشور شده است.

حسن نوروزی، نایب رئيس کمیسیون قضایی مجلس پیش‌تر در 18 مهر امسال گفته بود که مجلس ایران به دنبال طرح نظارت بر اموال مسئولان است و این کمیسیون تصویب کرده است که اموال مسئولان حکومت ایران «کاملا محرمانه و امنیتی» باشد.

نوروزی گفته که براساس مصوبه کمیسیون، تمام دستگاه هایی که اطلاعات مالی افراد را در اختیار دارند؛ مانند سازمان ثبت اسناد، سازمان بازرسی، بانک ها و… ملزم و موظف شدند تا اطلاعات مالی مسئولان را به منظور ثبت در سامانه در اختیار قوه قضائیه قرار دهند.

درحالی که سخنان او با بازتاب منفی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مواجه شده بود، محمدباقر قالیباف، یکشنبه، 25 مهر طی نطقی در مجلس به مصوبه محرمانه بودن اموال مسئولان جمهوری اسلامی پرداخت و صرفا بر این نکته تاکید کرد که این مصوبه مربوط به مجلس جاری یعنی مجلس یازدهم نیست و پیش‌تر در مجلس هشتم تصویب شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید