تهدید شبه‌نظامیان ایران در سوریه به «پاسخ محکم» به حملات اسرائیل

اسرائیل برای دومین بار طی یک هفته به پایگاه هوایی نظامی تی- 4 سوریه حمله کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه، در واکنش به حملات هوایی شب گذشته اسرائیل علیه پایگاه هوایی نظامی «تی‌- 4» در منطقه تدمر در استان حمص، هشدار داده‌اند که این حملات را بدون پاسخ نخواهند گذاشت.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» در بیانیه «اتاق عملیاتی» گروه موسوم به «متحدان مورد حمایت ایران برای اسد» که پنج‌شنبه 14 اکتبر منتشر شد، تاکید شده که این گروه به حملات اسرائیل پاسخی «بسیار محکم» خواهد داد.

این گروه شبه‌نظامی در این بیانیه بدون ارائه توضیح بیشتری افزود که «در نتیجه این حمله تعدادی از مجاهدین، کشته و مجروح شدند.»

دیدبان حقوق بشر سوریه پیش‌تر اعلام کرده بود که در این حمله هوایی 9 عنصر شبه‌نظامی وابسته به ایران کشته شدند.
در این بیانیه که توسط برخی رسانه‌های وابسته به ایران منتشر شده و «رویترز» صحت آن را نیز تائید کرده است، آمده است که «ما تصمیم گرفته‌ایم انتقام خون کشته شدگان و مجروحین این حمله را با دادن پاسخی بسیار محکم بگیریم.»

یک مقام ارشد نظامی به «رویترز» گفته است که این حملات در کنار سایر حملات اسرائیل، پایگاه هوایی تی – 4 را مورد هدف قرار داده است. شبه‌نظامیان وابسته به ایران در ماه‌های گذشته، از این فرودگاه و با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، حملاتی را علیه پایگاه‌های ایالات متحده آمریکا در شمال سوریه انجام داده بودند.

تلویزیون رسمی «السوریه» نیز اعلام کرد که در این حملات یک برج مخابراتی هدف بمباران نیروی هوایی اسرائیل قرار گرفته که خساراتی به‌همراه داشت.

پایگاه هوایی نظامی «تی‌- 4» چهار روز پیش نیز مورد حمله هوایی قرار گرفته بود.

طی سال‌های گذشته، اسرائیل محدوده حملات خود را به طور چشمگیری در سوریه گسترش داده و مراکز شبه‌نظامیان ایران یا جنگجویان مورد حمایت تهران نظیر حزب‌الله لبنان و لشکر فاطمیون را در خاک سوریه مورد هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید