رسانه‌های قبرس: دومین مظنون در توطئه ترور بازرگانان اسرائیلی بازداشت شد

ایران متهم اصلی در توطئه ترور نافرجام بازرگانان اسرائیلی در قبرس است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی اقدام اخیر پلیس قبرس به دستگیری یک فرد مسلح و اتهام ایران از سوی اسرائیل مبنی بر توطئه برای ترور چند بازرگان اسرائیلی، رسانه‌های قبرسی به تازگی از بازداشت دومین مظنون در ارتباط با این پرونده خبر دادند.

رسانه‌های قبرس چهارشنبه، 13 اکتبر، از بازداشت دومین مظنون در توطئه ترور بازرگان اسرائیلی در این کشور که ایران متهم اصلی آن است، خبر دادند.

پیشتر شبکه 12 اسرائیل از وجود سه مظنون در ارتباط با این طرح توطئه ترور نافرجام خبر داده بود.

بنی‌ گانتز، وزیر دفاع اسرائیل پیشتر از خنثی‌سازی طرح حمله ایران علیه بازرگانان اسرائیلی در قبرس خبر داد و گفت عملیات خصمانه‌ ایران علیه اهدافی اسرائیلی در قبرس، خنثی شد. او همچنین تاکید کرد که اسرائیل به اقدام برای محافظت از شهروندان و امنیت خود در هر مکانی ادامه می‌دهد.

گانتز در «توییتر» نوشت:«یک عملیات خصمانه دیگری که ایران علیه اهداف اسرائیلی در قبرس انجام داده است، خنثی شد. ایران همچنان چالشی برای جهان، منطقه‌ و اسرائیل تشکیل می‌دهد.. به اقدام برای محافظت از شهروندان و امنیت خود در هر مکانی و در برابر هر تهدیدی ادامه خواهیم داد.»

اسرائیل اخیرا و در پی بازداشت یک شهروند آذربایجانی در رابطه با توطئه ترور نافرجام بازرگانان اسرائیلی در قبرس، به نمایندگی‌های دیپلماتیک خود در سراسر دنیا درباره تهدیدهای تروریستی قریب‌الوقوع ایران هشدار داده بود.

شبکه 12 تلویزیون اسرائیل نیز در این رابطه اعلام کرد که از همه دیپلمات‌های کشور در سراسر دنیا خواسته شده هشیار بوده و در وضعیت آماده‌باش قرار بگیرند.

شایان ذکر است اخیرا یک تبعه جمهوری آذربایجان نیز در ارتباط با توطئه نافرجام ترور بازرگانان اسرائیلی در قبرس بازداشت شده بود. بنا به اعلام رسانه‌های قبرس مقامات این کشور تحقیقات خود را درباره 11 اتهام مطرح شده علیه این فرد در این پرونده و از جمله آن فعالیت تروریستی، شروع به قتل، ارتباط با سازمان تبهکار، توطئه برای ارتکاب جنایت و حضور غیرقانونی در خاک قبرس، آغاز کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید