مقام آمریکایی: می‌خواهیم ایران را به چارچوب توافق هسته‌ای بازگردانیم

دستیار وزیر دفاع آمریکا: ایالات متحده در همکاری با شرکا و متحدان خود با خطر موشک‌ها و پهپادهای ایرانی مقابله می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارا کارلین، دستیار وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده همچنان به دیپلماسی متعهد است و می‌خواهد ایران را به چارچوب توافق هسته‌ای بازگرداند.

کارلین چهارشنبه، 6 اکتبر، در گفت‌وگو با انستیتوی خاورمیانه، گفت که واشینگتن می‌خواهد همه طرف‌ها به اجرای توافق هسته‌ای پایبند شوند.

او در این‌باره گفت که «وزارت دفاع گزینه‌هایی را برای تعامل با ایران پیش روی پرزیدنت جو بایدن قرار می‌دهد.»
او با بیان این‌که «از خطری که ایران با اقدامات بی‌ثبات کننده آن تشکیل می‌دهد، آگاهیم»، گفت «ما باید به همکاری با متحدان و شرکای منطقه‌ای‌مان ادامه دهیم و خطر موجود را درک می‌کنیم».

این مقام آمریکایی گفت که واشینگتن مایل است در همکاری با شرکای خود با چالش بلندمدت ایران مقابله کند.

دستیار وزیر دفاع آمریکا همچنین ضمن بیان این که ایالات متحده در همکاری با شرکای خود با خطر موشک‌ها و پهپادهای ایرانی مقابله خواهد کرد. تاکید کرد «می‌توانیم برای مقابله با فعالیت‌های ایران با متحدان همکاری کنیم.»

شایان ذکر است که امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران چهارشنبه در دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مسکو با «نزدیک» دانستن مذاکرات وین در این زمینه گفت: «در حال نهایی‌کردن رایزنی‌ها هستیم و به زودی به میز مذاکره در وین باز می‌گردیم.»

مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی که 6 آوریل گذشته در وین برای احیای توافق هسته‌ای آغاز شد پس از انجام شش دور در ژوئن گذشته با پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران بدون احراز نتیجه‌ای ملموس متوقف شد و زمانی هم برای از سرگیری دور هفتم آن تعیین نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید