زلزله 5.7 ریشتری خوزستان و چهارمحال و بختیاری را لرزاند

مدیرکل بحران خوزستان از آماده‌باش همه فرمانداری‌ها، نیروهای امدادی و عملیاتی سراسر خوزستان در پی این زمین‌لرزه خبر داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران صبح دوشنبه، 4 اکتبر2021، از وقوع سه زمین‌لرزه در استان خوزستان و 2 زمین‌لرزه در استان چهار محال بختیاری خبر دادند.

بر اساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، شدت این زلزله به بزرگی 5.7 ریشتر بوده است. این زمین‌لرزه در ساعت 6 و 9 دقیقه صبح در حوالی چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری و در عمق 10 کیلومتری زمین واقع در مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان رخ داده است.

گزارش‌ها حاکی‌است که به‌دنبال وقوع چهار زمین‌لرزه در میان دو شهر قلعه خواجه در خوزستان و چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری، دست‌کم منازل 20 روستا در استان خوزستان آسیب دیده است.

همچنین ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از آسیب دیدن برخی خودروها، منازل و واحدهای در حال ساخت در کوهرنگ حکایت دارد.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس ایران گفته‌است که تاکنون 15 نفر بر اثر زمین‌لرزه در شهرستان‌های اندیکا و کوهرنگ مصدوم شده‌اند. او گفته است که «این زمین‌لرزه تا کنون فوتی نداشته است».

به گفته سخنگوی اورژانس ایران 8 نفر به دلیل ترس و فرار و 4 نفر دیگر به دلیل ریزش آوار دچار مصدومیت شدند.

در همین زمینه خسرو کیانی، مدیرکل مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایلنا» گفته است: «با توجه به اینکه منطقه عشایری و روستایی است و پراکندگی روستاها در آن منطقه زیاد است، جمعیتی حدود 10 هزار نفر در 35 روستا تحت تأثیر زلزله بوده‌اند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید