.
.
.

وزارت اطلاعات ایران مدعی «انهدام» یک گروه وابسته به «اسرائیل» شد

ایران مدعی است که مراکز حساس نظامی، امنیتی و هسته‎ای این کشور همواره توسط «اسرائیل» مورد هدف قرار می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت اطلاعات ایران با انتشار اطلاعیه‌ای مدعی شد یک «گروه تروریستی» که قصد خرابکاری در خاک این کشور را داشته «متلاشی» کرده است.

در قسمتی از این اطلاعیه که شامگاه سه‌شنبه 6 مهر منتشر شده است، وزارت اطلاعات مدعی شده که افراد بازداشتی این گروه، «با حمایت و هدایت سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای متخاصم» قصد عملیات داشته‌اند اما جزئیات بیشتری ارائه نداده است.

شب گذشته تلویزیون ایران در برنامه 20:30 مستند کوتاهی در این زمینه به نام «مرگ با هزار چاقو» منتشر کرد. در این مستند ادعا شده که افراد بازداشت شده این گروه با اسرائیل همکاری می‌کنند.

در این مستند همچنین چندین زن و مرد که صورت آن‌ها محو شده، اعتراف می‌کنند که با کمک عواملی در خارج از ایران قصد انجام عملیات در داخل خاک ایران را داشته‌اند.

پیش‌تر در 24 شهریور امسال، وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «یک گروه تروریستی را که در تلاش بود علیه برخی از مراکز حساس و حیاتی کشور اقدام ایذایی و تروریستی» انجام دهد، «متلاشی» کرده است.

ایران مدعی است که مراکز حساس نظامی، امنیتی و هسته‌ای این کشور همواره توسط «اسرائیل» مورد هدف قرار می‌گیرد.

در آخرین اظهارات، کاظم غریب‌آبادی، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین شامگاه سه‌شنبه در مصاحبه‌ای خواستار محکومیت حملات اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران شده بود.

حکومت ایران بارها اعترافات اجباری مخالفان که علیه خود، اعضای خانواده و دوستان نزدیک خویش سخن می‌گویند را از تلویزیون پخش کرده است.

اکثر این افراد پس از آزادی گفته‌اند تحت شکنجه و تهدید مجبور به اعتراف شده و به زور و با دادن وعده‌های دروغین از آنها خواسته شده در برابر دوربین علیه خود و دیگران سخن بگویند.

مازیار ابراهیمی از جمله معروف‌ترین بازداشت‌شدگان متهم به مشارکت در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران بود که سال‌ها در زندان نگهداری شد. ابراهیمی که بعدها آزاد شد در مصاحبه با رسانه‌ها تاکید کرد که اعترافات او بر مبنای واقعیت نبوده بلکه به‌دلیل شکنجه‌های طولانی و شدید مجبور شده به دروغ نقش خود را در ترور دانشمندان هسته‌ای به‌عهده بگیرد. ابراهیمی گفت که دو سال پس از پخش اعترافاتش در تلویزیون ایران، طی برنامه ای به نام «کلوب ترور»، به‌دلیل اثبات بی‌گناهی‌اش آزاد شده است.

ابراهیمی و 11 نفر دیگر که در آن برنامه تلویزیونی اعتراف کرده بودند، پس از حدود سه سال و نیم زندان، همگی آزاد شدند. مجید جمالی‌فشی، رزمی‌کار ایرانی، دارنده مدال برنز جهانی کیک‌بوکسینگ نیز پیش از ابراهیمی دستگیر و محکوم به ترور «مسعود علی‌محمدی» به دستور اسرائیل شده بود. او پس از محاکمه اعدام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم