سپیده قلیان در پرونده جدید به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم شد

به‌دنبال انتشار مطلب سپیده قلیان در خصوص زندان بوشهر، اداره کل زندان‌های استان بوشهر از او شکایت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سپیده قلیان، فعال مدنی، پس از انتشار گزارشی از وضعیت زندان بوشهر، در پرونده‌ای جدید، به «نشر اکاذیب رایانه‌ای و فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم شد.

قلیان، دیروز چهارشنبه، 31 شهریور، در صفحه توییتر خود خبر داد که با دریافت ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر احضار شده است.

Advertisement

در این ابلاغیه از این فعال مدنی خواسته شده است تا ظرف مدت 5 روز از زمان درج ابلاغیه در سامانه «ثنا» برای دفاع از اتهامات انتسابی در این شعبه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این ابلاغیه 29 شهریور 1400 صادر و از طریق سامانه الکترونیک ثنا به این شهروند ابلاغ شده است.

احضار این فعال مدنی درحالی صورت گرفته است که او پیش‌از این در 28 مرداد از زندان بوشهر به مرخصی اعزام شده بود.

او اخیرا در رشته توییتی از شرایط زندان مرکزی بوشهر نوشت و آن را «جهنمی فراموش‌ شده» خوانده بود.

به گفته این فعال مدنی، به‌دنبال انتشار مطلب او در خصوص زندان بوشهر، اداره کل زندان‌های استان بوشهر از او شکایت کرده است.

قلیان با تایید این خبر در صفحه شخصی‌اش نوشت: «زندان بوشهر 10 روز پیش تماس گرفت که من باید برگردم زندان بوشهر. وقتی اقدام به برگشتن به زندان بوشهر کردم به من گفتن که باید برم تهران و تهران و اجرای احکام تهران تصمیم می‌گیره به چه زندانی منتقل می‌شم. دارن بین زنداناشون می‌گردن ببینن بدتر از بوشهرکجا هست لابد.»

در همین زمینه محمدمهدی حاج محمدی، ‌‌‌‏رئیس سازمان زندان‌های ایران در توییتر نوشت: «ادعاهای عجیب و غریب سپیده قلیان از زندان بوشهر منجر به شکایت برخی از زندانبانان، زندانیان وخانواده‌ آنها شده که وفق مقررات رسیدگی می‌شود. به خاطر اطمینان از رفتار عادلانه زندانبانان شاکی و نیز عصبانیت شدید هم بندی‌های او، انتقالش به زندان دیگر مطابق قانون، تحت بررسی و تصمیم است.»

سپیده قلیان متولد اول مهر 1373 است. این فعال مدنی در جریان اعتراضات کارگری در آبان 97 به‌همراه اسماعیل بخشی فعال کارگری و شماری از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بازداشت شد. او 23 آذر 98 توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به 5 سال حبس قطعی محکوم شد.

قلیان، 1 تیر 99 پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و برای تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل و 20 اسفندماه سال گذشته از بند زنان زندان اوین به زندان بوشهر تبعید شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم