شهردار مشکین‌دشت کرج در پرونده مرگ کودک 11 ساله مجرم شناخته شد

رسیدگی به این پرونده در مراجع قضایی استان البرز ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وب‌گاه خبری «رکنا» گزارش داد که شهردار مشکین‌دشت کرج در پرونده جان باختن کودک 11 ساله، مقصر شناخته شده است.

مطابق گزارش «رکنا»، در 30 خرداد امسال، «سینا صفرقلی پور» کودک 11 ساله در حین بازی در زمین فوتبالی واقع در مشکین‌دشت جان با سقوط ناگهانی تیرک دروازه و اصابت آن بر سر سینا، این کودک جان باخته است.

این حادثه در حالی که پیش‌تر در موارد مشابه تکرار شده، این‌بار با پیگیری خانواده سینا و شکایت پدر سینا از شهرداری مشکین‌دشت، دادستان البرز، تحقیقات روی پرونده را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش، شهردار مشکین‌دشت که به‌دنبال شکایت خانواده بازداشت و با وثیقه 300 میلیون تومانی آزاد شده، سرانجام در تسبیب «قتل غیر عمد» مقصر شناخته شده است.

پدر سینا این خبر را تایید کرده است. رسیدگی به این پرونده در مراجع قضایی استان البرز ادامه دارد.

ساکنان مشکین‌دشت می‌گویند زمین چمن‌های این شهر چند سالی است که به حال خود رها شده و زیر ساخت‌های این زمین چمن به طور کامل از بین رفته‌ است.

بنا به گفته آنان، هیچ مسئولی چه در شورای این شهر و چه در شهرداری به این موضوعات رسیدگی نمی‌کنند.

مطابق گزارش‌های منتشر شده از ایران، سالانه بیش از ده‌ها هزار نفر به‌علت آسیب‌های ایجاد شده در زمین‌های بازی به اورژانس مراجعه می‌کنند.

به گفته کارشناسان، نکات ایمنی فضای بازی کودکان در ایران رعایت نمی‌شود و این امر در سایه عدم از استفاده از تجهیزات مناسب و عدم رعایت دستورالعمل‌های ساده ایمنی، فضای بازی کودکان در این کشور را تبدیل به محیطی ناامن کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم