اعتراض معلمان و فرهنگیان در چندین استان ایران نسبت به شرایط معیشتی خود

معترضان خواستار اجرای کامل رتبه‌بندی مطابق با 80 درصد حقوق هیئت علمی دانشگاه‌ها هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شماری از معلمان و فرهنگیان چندین استان ایران، در تجمع‌های جداگانه‌، در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان‌های مختلف دست به اعتراض زدند.

بر اساس ویدیوهایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، شنبه 27 شهریور، معلمان و فرهنگیان در استان‌های البرز، اصفهان و فارس در اعتراض به محقق نشدن مطالباتشان و بازداشت معلمان توسط نیروهای امنیتی، تجمع‌های اعتراضی تشکیل دادند.

Advertisement

معترضان در خواسته‌های خود، اجرای کامل رتبه‌بندی مطابق با 80 درصد حقوق هیئت علمی را مطرح کرده و با سردادن شعارهایی همچون «معلم زندانی آزاد باید گردد» و «صدا و سیما کجاست، صدای ما بی صداست» از مقامات ایرانی خواستند که نسبت به وضع نامساعد معیشیتی و کاری آن‌ها اقدام کنند.

بر اساس طرح «رتبه‌بندی معلمان»، دولت موظف است که به هر معلم، 80 درصد حقوق متناظر با هم ردیف خود در دانشگاه پرداخت کند.

چندی پیش علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران با اشاره به هزینه 200 هزار میلیارد تومانی این طرح، از ناتوانی دولت نسبت به اجرای آن خبر داد و گفت، مقدمات برای جایگزینی این طرح با افزایش حقوق معلمان در حال بررسی است.

فرهنگیان در تجمع‌های اعتراضی متعدد خود، خواهان تصویب و اجرای این طرح هستند و نسبت به وضعیت معیشتی و اقتصادی خود هشدار داده‌اند.

از سویی، قبول‌شدگان آزمون استخدامی سال 99 آموزش و پرورش موسوم به «کارنامه‌سبز»ها، امروز شنبه برای پانزدهمین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران تجمع کردند.

آن‌ها می‌گویند، «مسئولین از یک سال پیش وعده رسیدگی به مطالباتمان را داده‌اند»، امری که پس از گذشت یک سال هنوز محقق نشده است.

کارنامه‌سبزها خواهان استخدام در سازمان آموزش و پروش هستند و به‌رغم وعده‌های مسئولین دست از اعتراض برنداشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم