آیا خروج آمریکا از افغانستان اهداف «آخرالزمانی» ایران در خاورمیانه را تقویت می‌کند؟

کسانی هم هستند که زیر بار «بده و بستان» بایدن با رژیم ایران نمی‌روند، و آنها مردم ایران هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آبراهام کوپر، یکی از مدیران «مرکز سایمون وایزنتال»، و جانی مور، رئیس «کنگره رهبران مسیحی» آمریکا، در مقاله‌ای برای وبگاه «مدیالاین» نوشته‌اند که به‌رغم تلاش‌های دولت بایدن برای ترسیم تصویری متفاوت، خروج «مفتضحانه» ارتش آمریکا از افغانستان تنها به نفع «اهداف آخرالزمانی» رژیم ایران در خاورمیانه تمام شد.

به گفته آنها، اگر دولت بایدن این مسیر را ادامه دهد، تنها «برنده بزرگ» علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خواهد بود، که «نفرت ذاتی»اش از ایالات متحده تنها با «جنون نسل‌کشانهٔ» او در قبال اسرائیل و پادشاهی عربی سعودی قابل قیاس است.

کوپر و مور معتقدند که جو بایدن در حال پیمودن مسیری فاجعه‌بار است که خامنه‌ای را در پیگیری اهدافش تقویت می‌کند. به گفته آنها: «در واقع، رابرت مالی، نماینده ویژه جو بایدن در امور ایران متوجه شده است که دولت بایدن می‌تواند خستگی مردم آمریکا از جنگ‌های خاورمیانه و افغانستان را بهانه کند تا بدون آنکه اکثر آمریکایی‌ها حتی متوجه شوند، “جایزه نهایی” را به ایران تقدیم کند، که همانا خروج تقریباً کامل آمریکا از خاورمیانه باشد.»

به گفته نویسندگان «مدیالاین»، اما کسانی هم هستند که زیر بار بده و بستان بایدن با رژیم ایران نمی‌روند، و آنها مردم ایران هستند. ایرانیان با غذای کمتر سر سفره، آب کمتر برای آشامیدن، و گرفتاری و سرکوب بیشتر جان‌شان به لب‌شان رسیده است. به همین دلیل است که تابستان امسال ایران شاهد اعتراضات گسترده و سرکوب‌های وحشیانه نیروهای امنیتی رژیم بود.

به گفته کوپر و مور: «در حالی که بقیه کشورهای منطقه مشغول برنامه‌ریزی برای قرن روشن بیست و یکم هستند، مردم ایران همچنان با رژیمی که مملو از “نفرت‌های قرون وسطایی” است دست و پنجه نرم می‌کنند.»

آنها در نهایت تاکید می‌کنند که زمان آن فرا رسیده است تا دولت بایدن وضعیت خاورمیانه را به روشنی ببیند و صدای مردم ایران که در خط مقدم آتش رژیم جمهوری اسلامی هستند را بشنود، و سپس به مردم منطقه که در تیررس موشک‌ها و تهدید و باج‌خواهی هسته‌ای رژیم ایران هستند یاری برساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید