ادامه اعتراضات معلمان «کارنامه سبز» برای سیزدهمین روز متوالی

معترضان خواستار استخدام در آموزش و پرورش هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معلمان کارنامه سبز امروز 25 شهریور 1400 برای سیزدهمین روز پیاپی مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش ایران دست به تجمع اعتراضی زدند.

اعتراض معلمان کارنامه سبز به نادیده گرفتن حق‌شان مبنی بر استخدام در آموزش و پرورش صورت گرفته است.

معترضان امروز با در دست داشتن پلاکاردهایی با نوشته «هر سال دارم سبز میشم، تیشه نزن به ریشه‌ام» دست به اعتراض زدند.

آنها همچنین در اعتراض به خودداری وزارت آموزش‌وپرورش از استخدام آنها شعار سر دادند.

برخی از این معلمان، در کنار اعتراضات روزانه‌، شب‌ها را نیز در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش سپری می‌کنند.

این گروه از معلمان، از تاریخ 12 شهریور امسال همه روزه با حضور مقابل ساختمان آموزش و پرورش خواستار پیگیری مطالبات خود می‌شوند.

پیشتر در نهمین روز از اعتراض این معلمان، در تاریخ 21 شهریور تجمع این معلمان با خشونت نیروی انتظامی و شلیک گاز اشک‌آور همراه شده بود.

این گروه از معلمان کارنامه سبز پیش از این نیز در تیر امسال برای چند روز متوالی به صورت شبانه‌روزی مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش تحصن کردند.

در آن زمان مسئولان آموزش و پرورش اعلام کردند «هرچند که محدودیت برای استخدام وجود دارد اما این ادعا درست نیست که تجمع کنندگان نمره قبولی را در آزمون کسب کرده اند.»

در ادامه توضیح روابط عمومی آموزش و پرورش ایران آمده بود که امکان بررسی دوباره وضعیت این افراد برای سازمان سنجش آموزش کشور میسر نبوده و بنابراین، تصمیم بر این شده است که آنها دوباره امسال در آزمون استخدامی شرکت کنند و با کسب حد نصاب نمره در این وزارتخانه جذب شوند.

روابط عمومی آموزش و پرورش عنوان کرد که با توجه به اعتبار 2 ساله نتایج آزمون استخدامی، برخی از افراد شرکت کننده در آزمون سال 98 هم به جمع تجمع کنندگان پیوستند اما این افراد برای جذب در آموزش و پرورش باید در آزمون شرکت کرده و با کسب حد نصاب نمره پذیرفته شوند.

کارنامه سبزها نفرات اول تا سوم پذیرفته شده آزمون استخدامی ماده 28 هستند که به گفته این شهروندان، وزارت آموزش و پرورش ایران علیرغم کمبود نیروی شدید، از جذب آن‌ها سرباز زده و همچنان از نیروهای بازنشسته استفاده می کند.

معلمان کارنامه سبز می‌گویند پس از قبولی در آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش به‌دلیل ظرفیت محدود در پذیرش، هنگام مصاحبه رد شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم