چندین کشته در بمباران شبه‌نظامیان وابسته به ایران در مرز سوریه با عراق

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، نقش داشتن در این حمله هوایی را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در حمله هوایی به کاروان شبه‌نظامیان وابسته به ایران در مرز سوریه و عراق چندین عنصر شبه‌نظامی کشته و مجروح شدند.

منابع امنیتی شامگاه سه‌شنبه 14 سپتامبر از حمله آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه خبر دادند.اما به دنبال آن پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا هر گونه نقش داشتن در بمباران هوایی صورت گرفته در مرزهای سوریه و عراق را تکذیب کرد.

Advertisement

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق و سوریه نیز گفت:«سه‌شنبه هیچ حملات هوایی در البوکمال انجام نداده‌ایم.»

در همین راستا منابع «العربیه» گزارش دادند که در این حمله هوایی یکی از مقرهای متعلق به شبه‌نظامیان مستقر در نوار مرزی عراق و سوریه هدف قرار گرفته است.

منابع نزدیک به شبه‌نظامیان ایرانی اما از حمله هوایی آمریکا با جنگنده‌های «اف 15» به این منطقه خبر دادند. بنا به گزارش‌ این منابع در این حمله دو خودرو نظامی شبه‌نظامیان وابسته به ایران منهدم شده است.

خبرگزاری «بغداد امروز» از 4 ضربه هوایی به دو خودرو نظامی متعلق به حشدالشعبی در مرز سوریه و عراق خبر داد.

خبرگزاری «یونیوز» وابسته به ایران به نقل از منابعی گزارش داد که پهپادهایی یک هدف را در پیرامون گذرگاه البوکمال در جنوب شرق دیرالزور هدف قرار دادند.

از طرفی دیدبان حقوق بشر سوریه اشاره کرد که «جنگنده‌های ناشناسی دروازه مرزی نظامی ویژه شبه‌نظامیان ایرانی را در مرز سوریه با عراق در البوکمال هدف قرار دادند.»

تلویزیون کردستان 24 نیز اعلام کرد که «حملات هوایی ناشناس، در نزدیکی شهرک القائم عراق که در مجاورت با منطقه البوکمال سوریه است، رخ داده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم