ادامه آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع کوه «نیر» در کهگیلویه و بویراحمد

از ابتدای امسال تاکنون بیش از 40 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع این استان رخ داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آتش‌سوزی‌ در مراتع و جنگل‌های کوه «نیر» در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران که از شامگاه سه‌شنبه آغاز شده است برای دومین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

مدیر روابط عمومی منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفته که در منطقه لوداب کوه نیر، به‌دلیل سخت‌گذر و صخره‌ای بودن کوه مهار حریق با سختی همراه بوده و تاکنون تلاش ماموران منابع طبیعی و نیروهای مردمی بدون نتیجه بوده است.

هنوز از دلایل این آتش‌سوزی گزارشی منتشر نشده است.

محمد محمدی، مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آتش‌سوزی کوه نیر گفته است که از ابتدای سال‌جاری تاکنون 38 فقره آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی این استان خاموش شده که در 10 مورد از بالگرد کمک گرفته شده است.

غلامحسین حکمتیان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در همین رابطه به «رکنا» گفته است: «بالگرد به منطقه رسیده است، البته بالگرد هنوز در فرودگاه یاسوج است و قرار است این بالگرد هماهنگی‌های لازم برای اعزام نیروها و تجهیزات به ارتفاعات را انجام دهد.»

حکمتیان گفته است که با وجود وسیع بودن حریق، شرایط آتش‌سوزی تا حد زیادی «قابل کنترل» است و هنوز نیازی با استفاده از بالگرد آب پاش برای اطفای حریق نیست.

استان کهگیلویه و بویراحمد دارای 873 هزار و 600 هکتار جنگل و 552 هزار و 700 هکتار مرتع است؛ 20 درصد جنگل‌های زاگرس در این استان واقع شده است.

کوه نیر، با ارتفاع سه هزار و 450 متر از سطح دریا، یکی از کوه‌های ایران واقع در رشته‌کوه زاگرس جنوبی است که در استان کهگلیویه و بویراحمد قرار دارد.

از ابتدای امسال تاکنون بیش از 40 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع این استان رخ داده و این آتش‌سوزی‌ها منجر به خسارت بیش از یک هزار و 250 هکتار جنگل و مرتع شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم