.
.
.

پنجمین روز گلوله‌باران مواضع احزاب کُرد مخالف ایرانی در اقلیم کردستان

حزب دموكرات كردستان ايران چهار پهپاد سپاه پاسداران را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران ایران به مواضع احزاب اپوزیسیون کُرد ایران در اقلیم کردستان عراق برای پنجمین روز پیاپی ادامه پیدا کرد.

به گزارش منابع کرد ایرانی، سپاه پاسداران از ساعت هشت صبح امروز دوشنبه، 22 شهریور، بار دیگر مواضع احزاب کُرد ایرانی را گلوله‌باران کرد.

منابع محلی از استقرار توپخانه‌های سپاه در شهرهای پیرانشهر و اشنویه از توابع آذربایجان غربی خبر دادند. این حملات تنها چند روز پس از تهدید به «حملات کوبنده» علیه احزاب سیاسی کُرد مخالف جمهوری اسلامی توسط محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه در دیدار از مناطق مرزی شمال غرب ایران صورت گرفت.

درباره حملات امروز، خالد عزیزی، دبیرکل «حزب دموکرات کردستان» به «العربیه» گفت: «این اولین حمله نیروهای جمهوری اسلامی ایران به این مناطق نیست در سال‌های گذشته هم به مناسبت‌های مختلف به این مناطق حمله کرده‌اند، موقعیت استراتیژیک و کوهستانی این مناطق سبب شده که مقرهای پیشمرگ‌ها در موقعیت خوبی قرار بگیرند و در این حملات تلفات جانی نداشته باشیم ولی خسارت‌هایی به طبیعت و مناطق مسکونی وارد شده است.»

او دلیل این حملات را تلاش برای به خشونت کشاندن مبارزات مدنی در کردستان ایران و همچنین منحرف‌کردن افکار عمومی از بحران‌های داخلی نظام عنوان کرد.

این حملات در حالی وارد پنجمین روز خود شد که «حزب دموكرات كردستان ايران» از سرنگونی چهار پهپاد سپاه پاسداران توسط پیشمرگ‌های این حزب، طی حملات امروز به مواضع آنها در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

حملات به مقر احزاب کُردی در حالی در جریان است که پایگاه محل استقرار نیروهای بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق در نزدیکی فرودگاه اربیل بامداد یکشنبه، 21 شهریور هدف حمله راکتی قرار گرفت.

خبرگزاری رسمی عراق نیز از سقوط چندین راکت در اطراف فرودگاه اربیل خبر داد و گفت که انفجارهای اربیل در نزدیکی منطقه‌ای میان فرودگاه و کنسولگری آمریکا رخ داده است. از طرفی، یک منبع امنیتی عراقی گفت که این حمله با استفاده از پهپادهای انفجاری انجام شده است.

گفتنی است در سال‌های اخیر حملات توپخانه‌ای نیروی‌های نظامی ایران علیه مواضع احزاب اپوزیسیون کرد، باعث افزایش تنش‌ها بین حکومت ایران و این احزاب شده است. در پاسخ به حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران، نیروهای مخالف کرد نیز در مواردی به مواضع سپاه پاسداران و اعضای آن حمله کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم