.
.
.

اکبر خرمدین متهم به قتل و مثله‌کردن سه عضو خانواده «قصاص» نمی‌شود

خواهر زاده اکبر خرمدین: درخواست کردیم که او آنقدر در زندان بماند که هرگز روی آزادی را نبیند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خانواده داماد اکبر خرمدین، متهم به قتل و مثله کردن سه عضو خانواده خرمدین با گذشتن از حق «قصاص»، درخواست کرده‌اند که او به حبس محکوم شود. بنابر قوانین جمهوری اسلامی او اکنون تنها از جنبه عمومی جرم محاکمه می‌شود.

به گزارش «روزنامه همشهری»، خواهرزاده اکبر خرمدین که خواهر داماد او نیز محسوب می‌شود گفته است: «ما از قصاص دایی‌ام گذشتیم اما درخواست کردیم که به حبس محکوم شود و هرگز روی آزادی را نبیند.»

در این گزارش آمده است که پرونده این جنایات در دادسرای جنایی همچنان تحت رسیدگی است و باید منتظر ماند که پزشکی قانونی درباره شرایط جسمانی و روحی مادر فرامرز نظر دهد.

این گزارش می‌افزاید، در صورتی که مطابق نظریه پزشکی قانونی، این زن (مادر فرامرز) قادر باشد که نسبت به سرنوشت قاتل پسرش تصمیم‌گیری کند و رضایت او ثبت شود، اکبر خرمدین از قصاص خواهد گریخت و در غیر این‌صورت تصمیم‌گیری درباره سرنوشت او مطابق ماده 356 «قانون مجازات اسلامی» با رئیس قوه قضاییه خواهد بود.

مطابق قانون 356 مجازات اسلامی، «اگر مقتول یا مجنی علیه یا ولی دمی که صغیر یا مجنون است ولی نداشته باشد و یا ولی او شناخته نشود و یا به او دسترسی نباشد، ولی او، مقام رهبری است و رئیس قوه قضائیه با استیذان از مقام رهبری و در صورت موافقت ایشان، اختیار آن را به دادستان‌های مربوط تفویض می‌کند.»

اواخر اردیبهشت ماه 1400، تکه‌های جسد بابک خرمدین، کارگردان سینمای ایران، در سطل زباله‌ای در فاز 3 شهرک اکباتان تهران کشف شد. ماموران پلیس بعد از کنترل دوربین‌های مداربسته محل کشف جسد و شناسایی خودروی اکبر خرمدین و مشاهده خون در حمام خانه، والدین مقتول را به‌عنوان اولین مظنونین قتل بازداشت کردند.

والدین مقتول ساعتی بعد به قتل فرزند خود و تکه‌تکه کردن و اختفای جسد او اعتراف کردند.

خبر قتل فجیع بابک خرمدین با واکنش‌ گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

علاوه بر این، انتشار فیلمی که گفته می‌شود از دوربین آسانسور محل زندگی‌ والدین خرمدین ضبط شده واکنش‌های بسیاری به دنبال داشت. در این ویدیو، پدر و مادر خرمدین در حال انتقال جسد او در چند کیسه و کیف جاسازی شده هستند.

اکبر خرمدین به رسانه‌ها گفته بود: «پسرم مجرد بود، به خاطر اختلافاتی که داشتیم صبح روز قتل(یکشنبه) او را با خوراندن مواد بیهوشی بیهوش کردم سپس با ضربات چاقو به قتل رساندم و برای خارج کردن جسدش آن را تکه تکه کرده و در نزدیک‌ترین سطل آشغال خیابانی انداختم.»

با مطرح‌شدن معمای ناپدیدشدن دختر این خانواده در سال‌های گذشته، اکبر خرمدین، سه روز بعد، به دو جنایت دیگر، یعنی قتل دخترش آرزو و دامادش، فرامرز نیز اعتراف کرد.

از این پرونده به‌عنوان یکی از «پیچیده‌ترین پرونده‌های جنایی سال‌های اخیر» ایران یاد می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم