.
.
.

مقام‌های دانشگاه علوم پزشکی؛ ادعای کاهش آمار کرونا در ایران فریب است

در حالی‌که ایران در حال عبور از پیک پنجم همه‌گیری کرونا است، برخی از مسئولان وزارت بهداشت نسبت به آغاز پیک ششم این بیماری در کشور هشدار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های دانشگاه علوم پزشکی در چند استان ایران در واکنش به ادعای وزارت بهداشت ایران مبنی بر کاهش تعداد شهرهای قرمز، عنوان کردند که کاهش آمار یک فریب است و ایران همچنان در اوج شیوع کرونا قرار دارد.

بر اساس گزارش «وبدا»، پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، از امروز شنبه 20 شهریور شمار شهرستان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند به 168 عدد کاهش یافته است.

این کاهش 78 عددی در حالی مطرح می‌شود که فریدون رحمانی، معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به آمارها در استان چهار محال و بختیاری گفته است: «آمار بستری‌ها افت چشمگیری نداشته است».

دانشگاه‌‎های علوم پزشکی در استان‌های شیراز، اصفهان و قم نیز در اطلاعیه‌های جداگانه‌ای از افزایش آمار تعداد بستری‌ها بر اثر کرونا خبر داده‌اند.

در حالی‌که طبق ادعای خبرگزاری صدا و سیمای ایران، این کشور در حال عبور از پیک پنجم کرونا است، برخی از مسئولان وزارت بهداشت نسبت به پیک ششم این بیماری هشدار داده‌اند.

احمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس نیز در اظهارنظری جداگانه، شروع موج ششم کرونا در این استان را از نیمه‌های مهر پیش‌بینی کرد.

اگرچه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر از روند کاهش موج پنجم می‌دهد اما علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی در واکنش گفته بود که کار خاصی برای مدیریت این بیماری انجام نشده است.

او با اشاره به این که «اصلا شرایط مناسبی نداریم»، کاهش نسبی آمارهای ارائه شده را به دلیل روند طبیعی این بیماری دانست.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت ایران، در اظهاراتی که دیروز جمعه 19 شهریور منتشر شد، تعداد قربانیان کرونا در ایران را از کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق بیشتر عنوان کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم