.
.
.

سومین روز متوالی گلوله‌باران مقرهای احزاب کُرد مخالف ایرانی در اقلیم کردستان

سپاه پاسداران ایران در این حملات از هواپیماهای بدون سرنشین انفجاری استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران به مواضع احزاب اپوزیسیون کرد ایران در اقلیم کردستان برای سومین روز پیاپی ادامه پیدا کرد.

به گزارش منابع کرد ایرانی، حملات هوایی سپاه پاسداران به مقرهای حزب دموکرات در اقلیم کردستان امروز شنبه 20 شهریور نیز ادامه داشت.

سپاه پاسداران از بامداد امروز در ادامه حملات هوایی خود ارتفاعات «سیدکان» و «بربزین» را مورد هدف قرار داد. طبق گزارش‌ها، تجهیزات توپخانه‌ای سپاه پاسداران در حومه شهر «اشنویه» و در روستایی به نام «بیمضرتی» قرار دارد.

«هه‌نگاو»، سازمان حقوق بشر کردستان، شهر «پیرانشهر» را محل استقرار توپخانه‌های سپاه پاسداران عنوان کرده است.

بر اساس گزارش این سازمان، سپاه پاسداران در این حملات از هواپیماهای بدون سرنشین انفجاری نیز استفاده می‌کند.

هه‌نگاو روز گذشته نیز از گلوله‌باران 30 دقیقه‌ای ارتفاعات مرزی اقلیم کردستان از جمله کوهستان «هلگورد» و «برزین» خبر داد.

این حملات در حالی وارد سومین روز خود شد که پنج شنبه، 9 سپتامبر رسانه‌های محلی اقلیم کردستان از اولین موج این حملات به مقر احزاب کُرد خبر داده بودند.

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران روز دوشنبه 6 سپتامبر، در دیدار از مناطق مرزی شمال غرب ایران، احزاب سیاسی کرد مخالف جمهوری اسلامی را به «حملات کوبنده» تهدید کرده بود.

در سال‌های اخیر حملات توپخانه‌ای نیروی‌های نظامی ایران علیه مواضع احزاب اپوزیسیون کرد، باعث افزایش تنش‌ها بین حکومت ایران و این احزاب شده است. در پاسخ به حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران، نیروهای مخالف کرد نیز در مواردی به مواضع سپاه پاسداران و اعضای آن حمله کرده‌اند.

تاکنون هیچ‌گونه تلفات انسانی از حملات اخیر سپاه پاسداران اعلام نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم