ابتلای دسته‌جمعی اهالی یک روستا در خوزستان به کرونا

«پس از معاینه و انجام تست از 100 نفر، تست 60 نفر مثبت قطعی مبتلا به کرونا گزارش شد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی قمیشی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول، گفت که اهالی روستای «دورک احمدفداله» در مناطق صعب‌العبور این شهرستان دسته‌جمعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، قمیشی، سه‌شنبه، 17 شهریور گفت: «پس از معاینه و انجام تست از 100 نفر، تست 60 نفر مثبت قطعی مبتلا به کرونا گزارش شد.»

او افزود: «بر اساس نظر پزشک مستقر در منطقه، دو نفر از این مبتلایان به اقدامات درمانی پیشرفته‌تر نیاز داشتند که به وسیله اورژانس هوایی به بیمارستان گنجویان دزفول منتقل شدند.»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفته است در صورت لزوم امکانات بیشتری به وسیله بالگرد به این منطقه ارسال می‌شود.

این روستا در منطقه‌ای قرار دارد که از خانه بهداشت فعال محروم است و تا مرکز این بخش یعنی شهر «شهیون» حدود 150 کیلومتر فاصله دارد.

هشدارهای کارشناسان در شرایط بحران کرونا در خوزستان علاوه بر نبود تخت‌های بستری، امکانات درمانی، دارو و کپسول‌های اکسیژن، به بحران و معضل کمبود پزشک رسیده و شهروندان این استان به خصوص در شهرستان‌ها و مناطق محروم با مشکل بزرگی در این زمینه مواجه هستند.

پیشتر قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار خوزستان گفته‌ بود، وضعیت کرونا در این استان بیداد می‌کند و خوزستان از لحاظ تعداد بیماران بستری و فوتی، شرایط خوبی ندارد.

فرهاد ابول‌نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز هم اخیرا از افزایش «تصاعدی» شمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در خوزستان خبر داده بود.

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران، جمعه 5 شهریور در برنامه سفر یک روزه خود به استان خوزستان ضمن بازدید از بخش بستری بیماران کرونایی بیمارستان رازی اهواز، با انتقادهای شدید مردم از وضعیت نامناسب بیمارستان‌ها، بحران كرونا، فساد و اهمال‌ منجر به افزایش مرگ و مير، مواجه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید