.
.
.

متهمان پرونده «فساد در شرکت پتروشیمی» به 180 سال زندان محکوم شدند

قوه قضاییه ایران با تاخیر نزدیک به یک‌سال، رای بخشی از این پرونده را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ذبیح‌الله خداییان، سخنگوی قوه قضائیه ایران، از صدور احکام زندان برای متهمان پرونده «فساد شرکت پتروشیمی» در این کشور خبر داد.

خداییان، در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایرنا»، گفته است که برای 15 نفر از متهمان پرونده، «حکم قطعی» صادر شده و این افراد مجموعا به 150 سال زندان محکوم شده‌اند.

سخنگوی قوه قضائیه ایران گفت که در این پرونده، شش متهم به نام‌های «رضا حمزه‌لو»، «علی‌رضا علایی رحمانی»، «عباس صمیمی»، «مصطفی تهرانی»، «محسن احمدیان» و «مرجان شیخ‌الاسلامی»، هر یک به بیست سال زندان تعزیری، 74 ضربه شلاق و محرومیت دائمی از هرگونه خدمات دولتی محکوم شده‌اند.

مطابق اعلام قوه قضائیه، این افراد به پرداخت جزای نقدی نیز محکوم شده‌اند.

خداییان گفته است که این احکام «قطعی و غیرقابل تجدیدنظر» است اما امکان بررسی پرونده «از طریق اعاده دادرسی و اعمال ماده 477» وجود دارد.

اتهام این افراد، «شرکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی از طریق اخلال در توزیع ارز‌های حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی شرکت‌های تولیدکننده به میزان 6 میلیارد و 656 میلیون یورو» عنوان شده است.

در این پرونده، سام حامدیان و ابوالفضل ملکی شمس‌آبادی،‌ هر یک به تحمل «15 سال زندان، 74 ضربه شلاق تعزیری در انظار عمومی و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی» و محمدحسین شیرعلی، علی اشرف ریاحی، سید علیرضا حسینی، معصومه دری، سعید خیری زاده و مهدی شریفی نیک‌نفس نیز هر یک به تحمل 5 سال زندان تعزیری و محرومیت دائمی از هرگونه خدمات دولتی محکوم شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم