.
.
.

رئیسی: مذاکرات «نتیجه‌محور» را دنبال می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در اولین گفتگوی تلویزیونی پس از تشکیل دولت سیزدهم، درباره مذاکرات وین گفت که مذاکره «نتیجه‌محور» به تعبیر وی را دنبال می‌کند.

رئیسی در سخنان شامگاه شنبه 13 شهریور ماه خود با تاکید بر اینکه نه «گفت‌وگو برای گفت‌وگو» و نه «مذاکره برای مذاکره» خواهد بود تاکید کرد:«ما ابایی از مذاکره نداریم اما گفت‌وگو با فشار چه نوع گفت‌وگویی است؟»
رئیس‌جمهوری ایران تصریح کرد: «من قبلا گفته ام گفت‌وگو و مذاکره در دستور کار دولت است اما در عین حال آنچه ما دنبال آن هستیم رفع تحریم‌هاست و ما از منافع ملت یک قدم عقب‌نشینی نخواهیم کرد. »

این در حالی است که رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران، گفته بود که واشینگتن نمی‌تواند «تا ابد» منتظر تصمیم‌گیری ایران برای بازگشت به مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» بماند.

مالی، روز جمعه 12 شهریور، در گفت‌وگو با تلویزیون «بلومبرگ»، اظهار داشت، که آمریکا تاکنون نشانه‌ای مبنی بر این‌که ابراهیم رئیسی، آماده مشارکت در دور هفتم مذاکرات وین بوده را، دریافت نکرده است.

مذاکرات اتمی وین پس از 6 دور از 28 خرداد گذشته و با انتخاب ابراهیم رئیسی به ریاست جمهوری ایران متوقف شده است. حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جدید ایران هم اخیرا گفته است که بازگشت به مذاکرات اتمی احتمالا دو تا سه ماه طول بکشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم