.
.
.

تجمع معلمان در اعتراض به «توقف رتبه‌بندی» مقابل مجلس ایران

معترضان می‌گویند با توجه به عدم اجرای رتبه‌بندی، از گوشی و وسایل شخصی برای آموزش مجازی استفاده نخواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شمار زیادی از معلمان ایران، از صبح امروز یکشنبه، 14 شهریور، مقابل ساختمان مجلس این کشور تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معترضان می‌گویند از آغاز سال جدید «رتبه‌بندی» اجرا نشده است. هفته پیش رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خبر داده بود که اجرای طرح رتبه‌بندی به دلیل نامشخص بودن منابع مالی متوقف‌ شده است.

معلمان معترض با شعارهایی چون «ریاست سازمان حق ما را ادا کن» و «تا حق خود نگیریم جای دگر نمیریم» خطاب به رئیس سازمان برنامه‌وبودجه شعار دادند.

معترضان در این تجمع با بیان اینکه «اگر حقوق نیست، برای همه نباشد»، گفتند که حقوق معلمان «پیوست عدالت ندارد.»

یک معلم معترض که در یکی از روستاهای مرزی ایران تدریس می‌کند در گفت‌وگو با «العربیه» گفت: «سال گذشته از 15 شهریور تا آذر و دی در روستاها به خاطر دوزبانه بودن دانش آموزان کلاس‌ها حضوری بود. معلم مجبور بود 30 دانش‌آموز را به گروه‌های ده نفره تقسیم کند و بعد برای هر گروه جداگانه تدریس حضوری کند.»

او افزود: «با خستگی مفرط هنگامی‌که به منزل بازمی‌گشتیم از طریق برنامه شاد به‌صورت آنلاین تدریس می‌کردیم و بعد نیز تا ساعت 12 شب رسیدگی به تکلیف‌ها و بررسی آنها وقت یک معلم را می‌گرفت ولی بااین‌وجود عده‌ای هستند که می‌گویند بعد از آمدن کرونا فرهنگیان در خانه نشستند و حقوق رایگان دریافت کردند درصورتی‌که حقوق دریافتی ما درواقع زیرخط فقر تعیین‌شده است.»

این معلم معترض همچنین گفت دلیل طولانی شدن بررسی تکالیف دانش‌آموزان تا پاسی از شب این بود که برخی از دانش آموزان از مشکلات معیشتی، فقر، عدم دسترسی به اینترنت و تلفن همراه رنج می‌برند و از این‌رو «بیشتر این دانش آموزان از تلفن همراه والدین خود استفاده می‌کردند و هنگامی‌که سرپرست خانواده به منزل می‌آید مجبور می‌شویم در آن ساعات غیر اداری با دانش آموزش کارکنیم.»

در ادامه تجمع امروز، معلمان معترض با همراه داشتن پلاکاردهایی با نوشته «حقوق ما سه میلیون، خط فقر 12 میلیون» با شعار «معلم داد بزن حقت را فریاد بزن»، «با ارشد و دکترا حقوق ما سه میلیون»، «حقوق ما سه میلیون، هیئت‌علمی 30 میلیون» خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

لایحه رتبه‌بندی معلمان در سال‌های گذشته همواره به دلیل فقدان ردیف بودجه برای اجرای رتبه بندی معلمان به چالش جدی دستگاه آموزشی ایران تبدیل شده است. این طرح در مجلس ایران فعلا متوقف شده است.

گفته می‌شود رایزنی‌ها در کمیسیون آموزش مجلس و سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبار ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم