ادعای رئیسی: مشکلی در ذخایر کالاهای اساسی وجود ندارد

رئیسی مدعی شد که «اخبار خوبی» درباره واکسن کرونا دریافت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران با اشاره به اینکه دغدغه‌هایی درباره ذخایر کالاهای اساسی وجود داشت، مدعی شد که این مشکل حل شده است و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، رئیسی، صبح امروز چهارشنبه، 10 شهریور، در جلسه هیئت وزیران با اشاره به نگرانی‌های مربوط به ذخایر کالاهای اساسی، گفت: «ذخیره کالاهای اساسی انجام شده بود، اما با میزان مصوب فاصله داشت که با اقدامات انجام شده در روزهای اخیر این نگرانی برطرف شده و دوباره به وزارتخانه‌های ذیربط تاکید می‌کنم با رصد دقیق وضعیت بازار اجازه ندهند در زنجیره تامین کالا از تولید تا مصرف هیچ اجحافی در حق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اعمال شود».

Advertisement

این اظهارات در حالی عنوان می‌شود که منصور پوریان، رئیس شورای تامین دام در ایران، صبح امروز، در مصاحبه‌ با «تجارت نیوز» گفته است که «گرانی‌ها مصرف گوشت را 50 درصد کاهش داد».

رئیسی که با شعار تحول اقتصادی و تقویت بنگاه‌های تولیدی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 پیروز شده بود، روز یکشنبه نیز اظهار کرده بود که مهار تورم و گرانی را در سرلوحه اقدامات خود قرار می‌دهد.

همزمان محمد میررضوی، دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران، خبر از حذف کنسرو تن‌ ماهی از سفره اقشار کم در‌آمد و متوسط داده بود.

بحران اقتصادی کشور، برای رئیسی که در کارنامه خود هیچ سابقه اجرایی مرتبط با اقتصاد ندارد، بزرگترین چالش است.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با توصیف این که اقتصاد، مسئله اساسی ایران است خطاب به دولت رئیسی گفته بود: «باید با برنامه پیش رفت. باید هر اقدامی که شما می‌کنید جزئی از برنامه‌ای باشد که قبلا تنظیم کردید و آماده کردید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم