حبس و شلاق برای دو تبعه چینی که تصاویر دختران ایرانی را منتشر می‌کردند

بیش از 50 فیلم از زندگی خصوصی دختران ایرانی بدون اطلاع و اجازه آن‌ها در یوتیوب پخش شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حکم حبس، شلاق و جزای نقدی برای دو تبعه چینی که به‌دلیل انتشار فیلم‌هایی از رابطه با چندین دختر ایرانی بازداشت شده بودند، از سوی دادگاه کیفری شماره دو تهران صادر شد.

مهدی عزیززاده قصاب، وکیل دو تبعه چینی، دوشنبه 8 شهریور، درباره آخرین وضعیت پرونده موکلان خود گفت: «حکم موکلان من صادر و هر دو آن‌ها محکوم شده‌اند.»

این وکیل دادگستری درباره جزئیات بیشتر پرونده اطلاعاتی را عنوان نکرد و گفت «این حکم قطعی نیست و قرار است نسبت به تجدید نظر خواهی اقدام شود.» اما طی حکمی که توسط دادگاه کیفری شماره دو تهران صادر شده است، این دو شهروند چینی محکوم به حبس، شلاق و پرداخت جزای نقدی شده‌اند.

چندی پیش یک پسر چینی در «یوتیوب» اقدام به انتشار فیلم‌هایی از ارتباط خود با دختران ایرانی کرد. این ویدئوها که بیش از 50 فیلم از فضای زندگی شخصی زندگی این دختران را شامل می‌شد، طبق ادعای برخی از آن‌ها بدون اطلاع تصویربرداری و بدون اجازه در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

این فیلم‌ها شامل ملاقات‌های این پسر چینی با دختران ایرانی در منزل، هتل، رستوران‌ و دعوت به قرارهای شام و گاه رد و بدل کردن هدایاهایی بین آن‌ها بود که در چند ویدئو عنوان کرده بود دختران ایرانی او را به‌راحتی به خانه‌های‌شان دعوت و از او پذیرایی می‌کردند.

بعد از اینکه تعداد بیشتری از این تصاویر در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، برخی از این دختران با نوشتن کامنت‌هایی به زبان‌های فارسی و انگلیسی به این پسر چینی اعتراض و از او درخواست کردند تصاویر آن‌ها را از کانال یوتیوب خود پاک کند.

در خبرهایی که پیش از این منتشر شده بود، عنوان می‌شد تعدادی از این دختران ایرانی زیر 18 سال بودند که وکیل این دو شهروند چینی این موضوع را تکذیب کرده است.

بعد از واکنش‌های بسیاری از شهروندان ایرانی در فضای مجازی نسبت به انتشار این تصاویر، دو تبعه چینی در خرداد سال جاری در رابطه با این پرونده در کاشان دستگیر شدند، اما تا کنون در مورد اتهام شخص دوم توضیحاتی از طرف وکیل و مسئولان قضایی ایران داده نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم