.
.
.

هشدار «جامعه‌ جهانی بهائی» نسبت به مصادره زمین‌های بهائیان در سمنان

در سال‌های پس از انقلاب، بهائیان که از گروه‌های بزرگ مذهبی در ایران محسوب می‌شوند همواره مورد آزار و اذیت حکومت و طرفداران آن قرار گرفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر «جامعه جهانی بهائی» در ژنو، نسبت به اقدام قریب‌الوقوع مصادره زمین‌های شهروندان بهائی در استان سمنان توسط مقامات قضائی ایران هشدار داد.

در بیانیه منتشر شده توسط این نهاد، پنجشنبه 4 شهریور، آمده است: «چهار ده گذشته توقیف دارایی‌ها و املاک، یکی از روش‌های سرکوب بهائیان ایران به دلیل اعتقاداتشان بوده است».

این بیانیه اقدام مقامات حکومت ایران برای توقیف زمین‌های شش شهروند بهائی در استان سمنان را «موج جدیدی از خفقان اقتصادی» علیه بهائیان دانسته است.

بنا بر این اطلاعیه، «اتهاماتی» که دادگاه به عنوان دلایل توقیف زمین‌های شهروندان بهائی در استان سمنان ذکر می‌کند این است که این املاک متعلق به مؤسسات بهائی است.

در حالی است که مؤسسات بهائی در سال 1358 توسط جمهوری اسلامی بسته و در سال 1362 به طور رسمی منحل شدند. تمامی زمین‌ها و املاک متعلق به مؤسسات بهائی بعد از انقلاب ایران مصادره و در نتیجه هیچ ملکی در این کشور در حال حاضر به این مؤسسات تعلق ندارد.

جامعه جهانی بهائی در ادامه این بیانیه از سازمان ملل متحد و سایر فعالین بین‌المللی خواسته است تا با مداخله، اطمینان حاصل کنند که حکومت ایران بهائیان را از دارایی‌هایشان محروم نکند.

این سازمان پنجشنبه 17 تیر سال جاری نیز با انتشار بیانیه‌ای دیگر، نگرانی خود را از نفرت پراکنی علیه بهائيان ایران و تشدید تلاش حکومت ایران در رسانه‌های اجتماعی برای «غیر انسانی جلوه دادن جامعه بهائی» اعلام کردند و خواهان بازخواست این حکومت شدند.

با این حال در 11 مرداد، خانه سه خانواده بهائی در روستای روشنکوه ساری، توسط ارگان‌های دولتی ایران بدون ارائه حکم و یا اخطار قبلی با لودر تخریب شد.

در سال‌های پس از انقلاب در ایران، بهائیان که از گروه‌های بزرگ مذهبی در این کشور محسوب می‌شوند همواره مورد آزار و اذیت حکومت و طرفداران آن قرار گرفته و علاوه بر محرومیت‌ از حقوق شهروندی، محل دفن درگذشتگان آن‌ها نیز مورد بی‌احترامی‌های فراوان قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم