.
.
.

جواد نکونام: بازیکنان فولاد را به حراج گذاشته‌اند

سرمربی فولاد خوزستان: در شرایط کنونی، نمی‌توانم همکاری خود را با این تیم ادامه دهم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم فوتبال فولاد خوزستان، که این روزها سخت‌ترین دوران مدیریتی خود را سپری می‌کند، پس از استعفا و جدایی سعید آذری، از سمت مدیرعاملی باشگاه فولاد خوزستان، اکنون پروسه طولانی مدت تمدید قرارداد جواد نکونام، سرمربی این باشگاه باعث شده تا تردیدها در خصوص پایان همکاری این مربی جوان با فولادی‌ها بیشتر شود.

جواد نکونام که دو هفته پیش موفق شد، در آخرین دیدار فصل فوتبالی ایران، تیم فولاد خوزستان را قهرمان جام حذفی کند، در مصاحبه‌ای عصر یک‌شنبه 31 مرداد ماه، با «رادیو ورزش» اعلام کرد که در شرایط کنونی نمی‌تواند همکاری خود را با این تیم ادامه بدهد.

سرمربی تیم فوتبال باشگاه فولاد خوزستان، در ابتدای گفت‌وگوی خود با «رادیو ورزش» عنوان کرد: «این قطعا آخرین مصاحبه‌ای است که من انجام می‌دهم، خودتان می‌دانید که زیاد اهل مصاحبه و گفت‌وگو با اهالی رسانه نیستم ولی تمام صحبت‌ها را برای روشن شدن ذهن هواداران تیم فولاد خوزستان انجام می‌دهم که سه سال آنجا حضور داشتم و کنار این مردم با هم‌دیگر خوشحال و غمگین شدیم.»

نکونام ادامه داد: «شرایط ما با پنج تیم برتر ایران قابل مقایسه نیست. امسال این تعداد به هشت تیم افزایش یافتند و تیم‌های دیگر نزدیک به سطح ما شدند و این شرایط ما را برای ورود به بازار نقل و انتقالات سخت می‌کند. من خیلی روشن و شفاف بگویم که این حق باشگاه است که هر مربی را که بخواهد، انتخاب کند. من هم از سه باشگاه پیشنهاد داشتم که هیچ کدام را انتخاب نکردم.»

کاپیتان سابق تیم ملی ایران ادامه داد: «شرایطی که اکنون در باشگاه فوتبال فولاد خوزستان حاکم است را بازگو می‌کنم که همه از راستی ماجرا با خبر شوند؛ دوشنبه هفته گذشته با توجه به این‌که یک هفته از قهرمانی تیم فولاد در جام حذفی ایران می‌گذشت، ما جلسه‌ای را با آقای گرشاسبی، مدیرعامل جدید این باشگاه داشتیم و من به احترام ایشان و با وجود اینکه در مسافرت بودم در تهران حاضر شدم و من نگرانی‌هایم در رابطه با تیم فولاد را در میان گذاشتم و به باشگاه لیست جدید را ارائه دادم که چه بازیکنانی باید قراردادشان تمدید شود و چه بازیکنانی را باید جذب کنیم. در نهایت به قرارداد خودم رسیدیم که من پیشنهاد خودم را به آقای گرشاسبی ارائه کردم و باشگاه هم پیشنهاد خودش را بیان کرد و قرار شد که هیئت مدیره جلسه‌ای را در این رابطه تشکیل دهند.»

او افزود: «اکنون مسئولان باشگاه فولاد، همه بازیکنان را به حراج گذاشته است، مثلا بازیکنی که دو میلیارد قراردادش بوده را با پنج میلیارد به تیم حریف واگذار کرده‌اند و حالا باید 10 میلیارد بدهیم و بازیکنی بخریم که شاید نتواند با جو تیم ما سازگار شود. به‌خاطر هواداران فولاد که به من همیشه لطف داشتند، صحبت کردم.»

نکونام در صحبت‌های پایانی خود عنوان کرد که «اگر کاری مانده باشد باید باشگاه انجام دهد. من همه کار کرده‌ام و حسن نیت خودم را نشان داده‌ام. هواداران فولاد حق‌شان است که تیم قدرتمندی را داشته باشند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم