چهلمین روز اعتصاب کارگران هفت‌تپه

کارگران در دو گروه مقابل فرمانداری شوش و دفتر مدیریت شرکت اعتصاب خود را ادامه دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه که به دلیل افزایش کرونا در ایران طی چند روز گذشته تجمع اعتراضی برگزار نکردند، امروز شنبه 30 مرداد 1400 اعتصابات خود را از سر گرفتند.

کارگران اخراجی حراست شرکت نیشکر هفت‌تپه با تجمع در دفتر این شرکت خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت کارگران قراردادی در این شرکت شدند. همچنین این اعتصابات امروز مقابل فرمانداری شهرستان شوش نیز برپا شد.

کارگران اخراجی بخش حراست نیشکر هفت‌تپه
کارگران اخراجی بخش حراست نیشکر هفت‌تپه

کارگران خواستار«اخراج فوری کارفرمای خلع ید شده و محاکمه اختلاس‌گران»، «پرداخت فوری حقوق معوقه کارگران»، «تمدید فوری قراردادهای تمام همکاران به ویژه دفع آفات»، «بازگشت به کار همکاران اخراجی»، «واکسیناسیون عمومی، سریع و رایگان در مقابل کرونا» و «مختومه شدن پرونده قضایی وکیل کارگران هفت‌تپه، فرزانه زیلابی» هستند.

ابراهیم عباسی منجزی، نماینده کارگران معترض هفت‌تپه در چهلمین روز اعتصاب این کارگران در سخنرانی خود عنوان کرد: «کارگران حراست گشتی که به صورت فصلی کار می‌کردند را اخراج کرده و حالا دارند شرکت را غارت می‌کنند.»

منجزی با اشاره به عکس شفیق چنانی، کارگر هفت‌تپه که به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت، گفت: « جان این کارگر هفت‌تپه به گردن اسدبیگی (یکی از مالکان شرکت هفت‌تپه) و نمکی (وزیر سابق بهداشت ایران) و کسانی است که برای هفت‌تپه و ایران تصمیم می‌گیرند.»

دور جدید اعتصابات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به‌دلیل محقق نشدن مطالبات، عدم پاسخگویی مسئولین و مدیران شرکت و عدم دریافت دستمزد از حدود 2 ماه پیش آغاز شد.

خریداران این شرکت به نام‌های امید اسدبیگی و مهرداد رستمی متهم هستند به بهانه تجهیز کارخانه و تقویت بخش تولید و اشتغال هفت‌تپه، مبلغ 201 میلیون دلار ارز 4200 تومانی دولتی دریافت کنند، اما طبق اظهار نظر مقامات قضایی ایران این ارزها هرگز برای شرکت هفت‌تپه خرج نشد و در بازار آزاد به فروش رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم