انتقاد به کابینه رئیسی؛ در میان وزرای پیشنهادی، وزیر زن و اهل سنت وجود ندارد

برخی وزرای دولت سیزدهم در فهرست تحریم‌های بین المللی قرار دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در مجلس ایران، ضمن مخالفت با کابینه ابراهیم رئیسی، معرفی نشدن وزیر زن در دولت سیزدهم را مسئله‌‌ای «حیرت‌آور و تاسف‌بار» خواند.

سعیدی، شنبه 30 مرداد در جریان جلسه رای اعتماد مجلس به دولت سیزدهم، خواستار انتصاب یک شهروند اهل سنت نیز در کابینه رئیسی شد.

ملک فاضلی، نماینده سراوان نیز در واکنش به لیست انتخاب وزرای پیشنهادی دولت رئیسی، گفت: «این استان حدود 11 درصد از جمعیت این کشور را در بر گرفته و‌ دارای افرادی توانمندی است که می‌توانستند در کابینه حضور داشته باشند که در حال حاضر اثری از آن‌ها نمی‌بینیم.»

در همین رابطه، روز گذشته عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت شهرستان راسک نیز در خطبه نماز جمعه خود نسبت به عدم به‌کارگیری اهل‌سنت در کابینه ابراهیم رئیسی انتقاد کرد.

او با اشاره به ناامیدی روحانیون اهل سنت نسبت به بهبود وضعیت این قشر در ایران گفت: «حزب‌سالاری و مذهب‌سالاری پس از انتخابات باعث شد سهم اهل سنت از کابینه دولت جدید به صفر برسد.»

امام جمعه شهرستان راسک در خطبه خود اظهار داشت: «ای مسئولین، به‌خدا درخواست یک وزیر اهل سنت زیاده‌خواهی نیست بلکه عین عدالت‌خواهی و درخواست حقوق پایمال شده اهل سنت در زیر چکمه‌های حزب‌سالاری است.»

منتقدان دولت ابراهیم رئیسی، بر این باورند که دولت او برنامه منسجمی برای اداره کشور ندارد و از این‌رو، هر وزیر پیشنهادی، برای اخذ رای اعتماد بصورت جداگانه یک برنامه به مجلس و کمیسیون مربوطه ارائه داده‌ است.

مجلس ایران امروز 30 مرداد در جلسه علنی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت رئیسی را بررسی می‌کند. فهرست ‌پیشنهادی دولت او 19 مرداد به مجلس ارسال شد.

در این فهرست اسامی افرادی نزدیک به نیروی قدس سپاه پاسداران ایران دیده می‌شد که متهم به فعالیت‌های تروریستی از جمله انفجار مرکز یهودیان در آرژانتین هستند.

افزون بر آن، برخی وزرای پیشنهادی ابراهیم رئیسی در لیست تحریم‌های بین‌المللی نیز قرار دارند که در صورت رای اعتماد مجلس به آنها، پیام تندی به جامعه جهانی خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم