قطع مجدد دسترسی آتنا دائمی به تلفن در زندان

مسئولین زندان «لاکان رشت» کارت تلفن این فعال مدنی را ضبط کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

انسیه دائمی، خواهر آتنا دائمی در توییتی اعلام کرد به دنبال انتشار صدای این فعال مدنی از زندان لاکان رشت، دسترسی او به تلفن مجددا قطع شده است.

انسیه دائمی روز جمعه 29 مرداد، نوشت «به دستور مسئولین تهران، کارت تلفن آتنا را ضبط کردند.» او همچنین از «سلب مجدد حق تماس این زندانی با خانواده‌اش» خبر داد.

Advertisement

آتنا دائمی در گفت‌و‌گویی تلفنی که توسط خواهرش در توییتر منتشر شده است، می‌گوید: «این‌جا همانند سایر زندان‌ها، زندانیان ویترین نمایشگاه‌ دروغ حاکم‌اند، بی‌آنکه از کمترین مزایا برخوردار باشند، حتی حق پیگیری به موقع پرونده‌هایشان. این است عدالت و حقوق بشر جمهوری اسلامی.»

پیش از این حسین دائمی، پدر این فعال مدنی محبوس در زندان لاکان رشت، 12 مرداد در توییتی اعلام کرده بود «آتنا دائمی با اعلام قبلی به مسئولان زندان، به نشانه اعتراض به وضعیت موجود دست به اعتصاب غذا زده و گفته است تا برطرف نشدن مشکل تلفن به اعتصاب خود ادامه خواهد داد.»

پدر و مادر آتنا دائمی به دنبال قطع ارتباط تلفنی با فرزندشان و مراجعه حضوری به زندان لاکان رشت مبتلا به ویروس کرونا شدند.

روز گذشته 28 مرداد نیز حسین دائمی در توییتی با اشاره به قطع مجدد تلفن‌ زندان اعلام کرد به دلیل ابتلا به کرونا و دستگیری مصطفی نیلی، وکیل دخترش قادر به پیگیری وضعیت آتنا در زندان نیست.

مصطفی نیلی، وکیل آتنا دائمی همراه با چهار وکیل دیگر و یک فعال سیاسی در جلسه‌ای که برای «تنظیم شکایت از مسئولین جمهوری در موضوع اهمال‌کاری در کرونا» تشکیل شده بود دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

دوره محکومیت پنج ساله آتنا دائمی آذر 1395 آغاز و بدون داشتن یک روز مرخصی سه‌شنبه، 26 اسفندماه 99، با وجود همه‌گیری بیماری کرونا در ایران با پابند و دستبند از زندان اوین به زندان لاکان رشت منتقل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم