.
.
.

ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های«کوه‌‌شره» شهرستان کهگیلویه

هدایت‌الله آویزش: شواهد موجود نشان می‌دهد آتش‌سوزی در این جنگل‌ها عمدی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع «کوه‌‌شره» منطقه دشمن‌زیاری و شیخ هابیل شهرستان کهگیلویه پس از سه روز متوالی همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» هدایت‌الله آویزش، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه اعلام کرد: «‌این آتش‌سوزی از ساعت 11 صبح روز سه‌شنبه 19 مرداد به ما اطلاع داده شد و پس از سه مرحله مهار و کنترل، آتش مجددا شعله‌ور شده و همچنان ادامه دارد.»

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه اعلام کرد شواهدی مبنی بر عمدی بودن این آتش‌سوزی‌ها وجود دارد که در دست بررسی است. به‌رغم‌ این او در این گزارش اما جزئیاتی درباره علل وقوع این آتش‌سوزی‌ها ارائه نکرد.

آویزش در مورد خسارت‌های وارده به جنگل‌ها و مراتع «کوه‌شره» شهرستان کهگیلویه، گفت: «طبق برآورد اولیه حدود 35 هکتار جنگل و مرتع منطقه در آتش سوخته است.»

 آتش‌سوزی در جنگل‌های«کوه‌‌شره»
آتش‌سوزی در جنگل‌های«کوه‌‌شره»

او با تاکید بر درخواست اعزام یک بالگرد به منطقه برای کمک به تیم‌های آتش‌نشانی افزود: «در حال حاضر 20 نیرو در ورزشگاه دهدشت آماده اعزام هستند.»

پوشش گیاهی جنگل‌های این مناطق عمدتا درختان بلوط کهنسال طبیعی و غیر دست‌کاشت هستند که از اهمیت بالایی برخوردار است.

از ابتدای سال جاری تاکنون دو مورد آتش‌سوزی در بادام کاری‌های این شهرستان رخ داد و این یکی سومین مورد آتش‌سوزی در این شهرستان طی سال جاری است.


بیشترین بازدید موضوعات مهم