.
.
.

اسرائیل: جهان باید برای ایران و حزب‌الله «حد بگذارد»

گانتز: در حالی که ایران در برنامه هسته‌ایش پیشرفت می‌کند، نمی‌توان تنها نظاره‌گر بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنی‌گانتز، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد که ایران بزرگترین خطر علیه منطقه و جهان است. وزیر دفاع اسرائیل سه‌شنبه، 10اوت، ضمن ابراز نگرانی درباره خطر بزرگ ایران علیه منطقه و جهان، گفت « جهان باید برای ایران و حزب‌الله حد بگذارد، و تنها ما هستیم که این معادله را تعیین می‌کنیم».

گانتز افزود «در حالی که ایران در برنامه هسته‌ایش پیشرفت می‌کند، نمی‌توان تنها نظاره‌گر ماند.»

این اظهارات وزیر دفاع اسرائیل ساعاتی پس از آن بیان شد که پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا سه‌شنبه ضمن ابراز «نگرانی ایالات متحده و هم‌پیمانان‌» در این‌باره، رفتار بی‌ثبات کننده ایران را خطری علیه منطقه دانست.

نفتکش «میرسر استریت»
نفتکش «میرسر استریت»

پنتاگون همچنین ضمن تاکید بر برتری و توان نظامی ایالات متحده برای مقابله با خطر ایران، این کشور را به اقدامات بی‌ثبات کننده، حمایت از گروههای شبه‌نظامی در منطقه و سرمایه‌گزاری در این زمینه متهم کرد.

از سویی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد پهپادهایی که 29 ژوئیه نفتکش «میرسر استریت» را هدف قرار داده‌اند، ایرانی بودند.

در همین راستا یک تیم متخصص در زمینه مواد منفجره که از ناو هواپیمابر آمریکایی «یو اس اس رونالد ریگان» به مکان حادثه اعزام شده بود شواهدی را مورد بررسی قرار داده و با خدمه نجات یافته این نفتکش مصاحبه کرده است.

بنا به گزارش این تیم آمریکایی نفتکش اسرائیلی دو بار مورد حمله پهپادی واقع شده است.