راننده یک خودرو در ارومیه پس از تذکر حجاب به دو زن، آن‌ها را «زیر گرفت»

حال یکی از زنان حادثه دیده در این ماجرا وخیم اعلام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به گزارش «پایگاه خبری ارومیه»، راننده یک خودرو در خیابان کاشانی این شهر، پس از تذکر حجاب به دو شهروند زن، اقدام به زیر گرفتن آن‌ها کرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از ارومیه، عصر یک‌شنبه 17 مرداد 1400، مالک خودروی پرشیا به همراه یک سرنشین زن بعد از آنکه با بی‌اعتنایی دو شهروند در برابر آنچه «امر به معروف و نهی از منکر» عنوان کرده بودند رو به رو شدند، با گرفتن دنده عقب دوبار از روی آن‌ها عبور کرد.

گفته می‌شود یکی از زنان که در این حادثه مورد حمله قرار گرفته، به شدت مجروح و توسط نیرو‌های امدادی به بیمارستان منتقل شده است.

شاهدان عینی در خیابان کاشانی ارومیه اعلام کردند خودروی مذکور بعد از حمله به این دو شهروند، با تخریب دو خودروی دیگر که در مسیرشان بود و تصادف با یک موتور سوار از صحنه متواری شد.

لایحه حمایت از «آمران معروف و ناهیان از منکر» که سال 1394 در یک طرح دوفوریتی در مجلس ایران تصویب و با تایید شورای نگهبان به یک قانون تبدیل شد، باعث افزایش برخوردهای خشونت‌آمیز نیروهای لباس شخصی و مذهبیون افراطی با شهروندان عادی شد.

این افراد در بسیاری از موارد خود را مامور امنیتی معرفی می‌کنند، با تهدید‌های کلامی، ضرب و شتم و رفتارهای خلاف قانون که آن را «وظیفه شرعی» خود می‌دانند به صورت مکرر در اماکن عمومی برای سایر شهروندان ایجاد رعب و وحشت می‌کنند.

به تازگی علاوه بر «تذکر به نوع پوشش زنان» نیروهای انتظامی به بهانه آنچه «شکایت شهروندان» اعلام کردند، با حضور سگ‌ها در سطح شهر برخورد می‌کنند و به طبع آن آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز طبق ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی به این ماجرا نیز ورود کردند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از «پایگاه خبری ارومیه» ساعاتی پیش عاملین حادثه خیابان کاشانی ارومیه بازداشت شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم