.
.
.

بیست و ششمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه

کارگران، «شورای اسلامی کار» را بخشی از دستگاه سرکوب و در تضاد با منافع خود می‌دانند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با ادامه اعتصابات خود، «شورای اسلامی کار» را سرکوب‌گر و ضد کارگری عنوان کرده و اعلام کردند که این شورا منافع کارگران این شرکت را نمایندگی نمی‌کند.

کارگران هفت‌تپه امروز شنبه 16 مرداد برای بیست وششمین روز متوالی از اعتصاب خود مقابل فرمانداری شوش تجمع کرده و مطالبات خود را تامین پرداخت فوری مطالبات معوقه، تعیین تکلیف وضعیت شرکت پس از اعلام لغو واگذاری، بازگشت به کار همکاران اخراجی، تمدید قرارداد تمامی کارگران بخش دفع آفات و واکسیناسیون سریع و رایگان همگان در مقابل کرونا اعلام کردند.

در تجمع اعتراضی امروز، کارگران بعد از حضور مقابل فرمانداری شوش به سمت اداره کار راهپیمایی کردند تا در رابطه با افرادی که خود را نماینده (اعضای شورای اسلامی کار) کارگران معرفی می‌کنند، رای‌گیری کنند.

در بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه در مورد این رای‌گیری آمده است: «کارگران یک بار دیگر با خردجمعی به شورای اسلامی کار نه گفتند». آن‌ها همچنین اعلام کردند: «شورای اسلامی کار نماینده ما کارگران نیستند و حق ندارند به نام ما کارگران وارد مذاکره شود.»

کارگران «شورای اسلامی کار را نهاد حکومتی که منافع کارگران را قصابی می‌کند تا صاحبان سرمایه و کارفرمایان همچنان به زندگی ننگین و استثمار گرانه خود ادامه دهند» معرفی کردند.

حقوق کارگران در بخش‌های مختلف شرکت هفت‌تپه از اردیبهشت سال جاری تاکنون پرداخت نشده و کارگران بخش دفع آفات نیز حدود دو ماه است که در اعتراض به عدم تمدید قراردادها دست از کار کشیدند.

کارگران معترض از خصوصی‌سازی شرکت شکایت داشته و بارها اعلام کرده‌اند که «بعد از واگذاری ارزان‌قیمت کارخانه نیشکر هفت‌تپه به بخش خصوصی، تمام معادلات تولیدی این کارخانه به هم خورده و پرداخت حقوق و دستمزدها انجام نمی‌شود و اداره درست آن امکان‌پذیر نیست.»

امید اسدبیگی و مهرداد رستمی مجتمع 24 هزار هکتاری نیشکر هفت‌تپه را تنها با پیش‌پرداخت شش میلیارد تومان خریداری کردند اما پس از سال‌ها اعتراض کارگران، دادگاه رای به لغو واگذاری این شرکت داد. این دو همچنین به تخلفات ارزی نیز متهم شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم