اعلام آمادگی آمریکا برای آغاز دور هفتم مذاکرات هسته‌ای پس از تحلیف رئیسی

کاخ سفید: مذاکرات با ایران نمی‌تواند تا زمانی نامعلوم ادامه یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی برگزاری مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری جدید ایران، ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که مذاکرات با ایران برای احیای توافق هسته‌ای سال 2015، نمی‌تواند تا زمانی نامعلوم ادامه یابد.

کاخ سفید پنج‌شنبه 5 اوت، با بیان این‌که مذاکرات با ایران نمی‌تواند تا زمانی نامعلوم ادامه یابد، اعلام کرد که واشینگتن برای آغاز دور هفتم از مذاکرات با تهران در وین، درباره توافق هسته‌ای پس از تحلیف رئیسی، آمادگی دارد.

از سویی وزارت خارجه ایالات متحده با اشاره به این‌که بازگشت به مذاکرات هسته‌ای اولویت است و ایران باید در این راستا گام بردارد، گفت امیدوار است که تهران فرصت دست‌‌یابی به حل دیپلماتیک در پرونده هسته‌ای را از دست ندهد.

این در حالی است که مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی که در آوریل گذشته آغاز شده و آمریکا به طور غیرمستقیم در آن شرکت دارد به‌رغم گذشت 6 دور از گفت‌وگوها در احیای این توافق هسته‌ای ناکام مانده است.

قرار بود دور هفتم مذاکرات وین ماه ژوئیه گذشته برگزار شود اما بروز برخی اختلافات درباره مسائل اساسی معلق مانده تعیین زمان برگزاری دور هفتم از این مذاکرات را در هاله‌ای از ابهام فرو برد.

پس از آن بود که دولت حسن روحانی، رئیس جمهوری پیشین ایران تعیین زمان برگزاری دور هفتم مذاکرات را به روی کار آمدن دولت جدید این کشور به ریاست ابراهیم رئیسی موکول کرد.

پیش از این نیز، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرده بود که واشینگتن آماده بازگشت به وین برای از سرگیری مذاکرات غیر مستقیم مربوط به احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم